27.10.2019. 20:09
Rukomet
Рукомет / Извор: МН Press

Славила је и Аустрија.

Рукометна репрезентација Србије поражена је од селекције Словеније са 30:24 (16:10) у Марибору у другој контролној утакмици ове недеље.  Утакмице са Аустријом (30:32) и Словенијом биле су последње провере пред завршне припреме за Европско првенство 2020 које почиње 9. јануара.

ОДЛИЧАН ПОЧЕТАК: Србија УБЕДЉИВА против Чешке

ИТФ ПОАТЈЕ: Титула за Нину Стојановић (ФОТО)

АТП БАЗЕЛ: Федерер ЛАКО до јубиларног трофеја у родном граду (ФОТО)

Вођство Словенаца 5:2 после серије голова Хенигмана и Доленеца, натерало је српску клупу на тајм-аут већ у седмом минуту. Договор је уродио плодом, а Орлови су већ пет минута касније головима Стефана Вујића, Немање Зеленовића и Вање Илића дошли до 6:6. После ефектног гола Дарка Стевановића за 7:7, Словенци користе пар техничких грешака српског тима и углавном кажњавају све преко ефикасног крила Мариа Шоштарића (12:8). Три минута пре краја полувремена, Габер доноси Словенији по први пут 5 (14:9), а на полувреме се одлази са 16:10.

Аустрија прејака за Орлове, голман Србије дао гол

Заиграли су Орлови мотивисано у наставку са Алексом Колаковићем у улози организатора игре. Голови средњег бека Сен Рафаела приближили су Србију на 17:13, али Словенци нису дозволили резултатску неизвесност. Повео је словеначки напад искусни Деан Бомбач, чија су решења одржавала предност домаћег тима (23:17, 44.). Дошао је тим Веселина Вујовића до максималних 8 (27:19) у 51. минуту, али су расположени Владимир Цупара и десно крило Богдан Радивојевић успели да зауставе Словенце у самој завршници и друго полувреме заврше у егалу - 30:24.

СЛОВЕНИЈА - СРБИЈА 30:24 (16:10)

ДВОРАНА: "Табор" (Марибор)

ГЛЕДАЛАЦА: 1.000

СЛОВЕНИЈА: Кастелиц шест одбрана, Запоншек пет одбрана, Хенигман 3, Доленец 3, Шоштарић 4, Скубе 2, Кодрин 1, Сухолежник 2, Зарабец 3, Габер 3, Цехте 1, Бомбач 5, Јанц 3

СРБИЈА: Милосављев пет одбрана, Цупара седам одбрана, Обрадовић 2, Вујић 2, Зеленовић 3, В. Илић 2, Стевановић 1, Радивојевић 5, Колаковић 2, Николић 3, Марсенић 2, Црноглавац 1, Николић 1.

Погледајте како изгледа Милица Старовић

НЕКАДА ЈЕ БИО ЖЕЉА ВЕЧИТИХ: Звезда или Партизан? Станисављевић ОТКРИО чији би позив РАДИЈЕ прихватио!

ПЕТРОВИЋ: Ни Тотенхему ни Бајерну неће бити лако на Маракани (ФОТО)

О СВЕМУ ПОМАЛО: Николић о Лиги шампиона, великом Марину, младој репрезентацији... (ФОТО)

АРАНЂЕЛОВЧАНКА КОЈА ЈЕ ПОКОРИЛА ПЛАНЕТУ: Ево како је Јована Прековић дошла до светског ЗЛАТА, а сада ЦИЉА Олимпијаду (ФОТО)

ВАЗДУХОПЛОВАЦ ВИСОКО ПОЛЕТЕО: Браћа Церовић БЛАГО Земунаца!