ЈУНИОРСКО БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО У АТЛЕТИЦИ: Доминација Србије, Топић најбоља у две дисциплине

04.02.2024. 21:31
Angelina Topić
Ангелина Топић / Извор: МН Press

Такмичење је окупило преко 200 атлетичара из 18 земаља чланица.

Првенство Балкана за старије јуниоре и јуниорке одржано је у недељу 4. фебруара у Атлетској дворани на Бањици.

ОДРЕЂЕНИ ЛАУРЕАТИ: Ђоковић по 10. пут спортиста године! Признање и за Боришу СиманићаOIK

ТАЈСОН ФЈУРИ ПОСЛЕ ПОВРЕДЕ: Потпуно сам сломљен...Tajson Fjuri

ТАЈСОН ФЈУРИ ПОСЛЕ ПОВРЕДЕ: Потпуно сам сломљен...

”ФЕРАРИ ЈЕ ДЕЧАЧКИ САН”: Огласио се Луис Хамилтон!Luis Hamilton

”ФЕРАРИ ЈЕ ДЕЧАЧКИ САН”: Огласио се Луис Хамилтон!

Такмичење је окупило преко 200 атлетичара из 18 земаља чланица Балканске атлетике.

Репрезентацију Србију представљало је 35 атлетичара, од тога 19 девојака и 16 момака, а највећа звезда била је бронзана европска висашица Ангелина Топић која је скакала и у вису и у даљу.

Она је освојила злато у скоку увис са прескочених 1.85 м, и у скоку удаљ резултатом 6.41 м. Јована Мићић освојила је бронзану медаљу у скоку удаљ са 5.93 м.

Наша земља освојила је укупно 13 медаља и оборила три државна рекорда и то: 7 злата, 5 сребра и 4 бронзе. У укупном пласману наша земља налази се на првом месту по броју освојених медаља, док је на другом месту Хрватска, а на трећем месту Турска.

Националне рекорде су обарали следећи атлетичари:

Филип Станковић национални рекорд У18 на 400 м – 49.81

Тара Вучковић национални рекорд У18, У20 на 800 м – 2:08,10

Мушка штафета у саставу: Станковић, Нисић, Дом, Илић национални рекорд У20 4x400 м – 3:20,43.

У трци на 1500 м водила се занимљива трка до самог финиша у којем је победио Утку Голер из Турске, док је наш атлетичар Кабир Зиљкић заузео треће место.

Теодора Боберић и Наталија Драгојевић надметале су се у троскоку и смењивале на прве две позиције, на крају је прво место заузела Теодора са 13.30 м, док је друга била Наталија са 13.05 м.

Још једно злато освојила је Србија у феноменалној трци на 1500 м победила је Наталија Грујић резултатом 4:25,68.

Неизвесна борба водила се у скоку удаљ код мушкараца, између Луке Бошковића из Србије и Вита Ковачића из Хрватске који је на крају победио скоком од 7.50 м, док је Лука био други са 7.38 м.

Паскалис Геникис из Грчке заузео је прво место у скоку увис са прескочених 2.06 м, док је српски атлетичар Вук Шолаја са истим резултатом освојио сребрну медаљу.

У трци на 3000 м победио је српски атлетичар Алдин Ћатовић новим личним рекордом 8:13,62, док је у женској конкуренција победила такође наша атлетичарка, Мејра Мехмедовић са 9:39,80.

Женска штафета српске репрезентације у саставу: Мијатовић, Малетић, Грујић, Копуновић заузела је прво место у штафети 4x400 м резултатом 3:58,41.