ОРИЛО СЕ БОЖЕ ПРАВДЕ! Србија добила јуниорског европског шампиона у спортском обарању руке (ВИДЕО)

12.05.2022. 07:21
Obaranje ruku
Обарање руку / Извор: Србија Данас

Овај спорт је у експанзији.

Репрезентација Србије у спортском обарању руке учествује на Европском првенству у Букурешту од 07. до 14. Маја. По први пут у историји од 2015. године од кад се наша репрезентација такмичи на Европским и Светским првенствима освојена је златна медаља и прво место у јуниорској категорији.

ЗАВРШНИЦА ЈЕ БИЛА ТРИЛЕР: Комплетирана групна фаза Лиге шампиона, Нови Београд славио против Радничког

КАКАВ ЈЕ ОВО МАГ: Влаховић погодио у финалу! Финтом послао штопера по новине, онда Хандановића у главу, па - гол (ВИДЕО)

САДА И ЗВАНИЧНО - РАДУЈ СЕ СРБИЈО: Никола Јокић МВП НБА лиге!

Александар Станковић из Сурдулице члан клуба Цан Опенер из Нишке Бање остварио је историсјки успех и постао Европски шампион у спортском обарању руке у категорији до 85кг и по први пут чула се химна Боже правде.

Репрезентативци Србије у јуниорској категорији јуче су доминирали на Европском првенству.

Јована Арнаутовић из Шапца чланица клуба "Хоок" из Трстеника освојила је друго место у категорији десна рука 70кг . Трећу медаљу за Србију освојио је Вељко Петровић из Сурдулице члан клуба Цан Опенер из Нишке Бање који је освојио треће место у категорији десна рука јуниори до 80кг.

Александар Станковић првог дана на Европском шампионату освојио је и левом руком медаљу треће место у својој категорији. Данас су за Србију обарали четворо такмичада у категоријама мастери и грандмастери а најбоље резултате остварила је Јелена Узелац из Новог Сада која се пласира у финале и Радиша Милојковић из Петровца на Млави који је освојио треће место.

Србија за сада има укупно шест медаља а остало је још три дана такмичења на Европском шампоонату. Надамо се да ће и Сениори остварити одличне резултате и да ће освојити још медаља за Србију наводи председник Српског спортског савеза за обарање руке Ненад Смиљковић који је веома поносан на своје такмичаре .

Спортско обарање руке - Armwrestling доживљава експанзију и много велику популарност као спорт како у нашој земљи тако и у свету.

Очекује се да armwrestling постане олимпијски спорт 2028. године у Лос Анђелесу.

Најновије вести из света спорта можете наћи ОВДЕ.