05.03.2024. 11:10
rvanje
рвање / Извор: Фото: Приватна архива

Велики успех наших спортиста.

На великом међународном турниру у Данској уз учешће 140 такмичара из 25 земаља наступила су и тројица српских рвача. Велики успех је направио Виктор Немеш који је освоијо прво место у категорији до 77 кг, пошто је остварио свих седам победа. У финалу је савладао још једног српског репрезентативца Алија Арсалана који је до финала такође био непоражен. Одлично је рвао и Себастијан Нађ у категорији до 72 кг који је заузео пето место са 3 победе.

ВЕЋИ СРБИН ОД ПРАВИХ СРБА: Због Теје Доре су се сви сетили тренутка кад је Јирген Клоп испао незапамћен ШМЕКЕР (ФОТО)Jirgen

СТРАХ И ТРЕПЕТ СЕВЕРНЕ ХЕМИСФЕРЕ: Преминуо чувени "МЕСАР"Measr

СТРАХ И ТРЕПЕТ СЕВЕРНЕ ХЕМИСФЕРЕ: Преминуо чувени "МЕСАР"

ОГЛАСИО СЕ ЊЕН СУПРУГ, ЧУВЕНИ СПОРТИСТА: Лечић тужио глумицу за повреду части, а ОН написао две речиLečić

На јуниорском турниру у Мађарској наступила је наша селекција до 20 година која је освојила укупно шест медаља. Најуспешнији је био Милош Перовић (82 кг) који је освојио златну медаљу. Сребром се окитио Марко Супић (130 кг), док су до бронзаног одличја стигли: Дејан Беркец (63 кг), Огњен Јаковљевић (72 кг), Антал Вамош (82 кг) и Бранко Ђукић (97 кг). Пето место је освојио Јован Миолски, а наступили су још Александар Бераров и Андрија Велисављев.

У Београду су одржана и два изузетна турнира за млађе категорије и то најмасовнија у овој години уз учешће 280 такмичара из 35 клубова и девет земаља. Реч је о Међународном турниру “Трофеј Београда” који је уједно био Куп Србије за рваче до 17 година и турнир “Сербиан опен” који је по календару такмичења био Куп Србије за рваче до 13 година, а одржан је у част легендарног тренера са Црвеног крста Мирослава Ћитаковића – Ћите. Најистакнутији појединци од наших рвача били су Душан Стокић (80 кг) из Радничког, који је проглашен за најбољег рвача турнира, и Стеван Којић (92 кг) из Пролетера.

Организација ових турнира испунила је све највише стандарде, а велику подршку пружили градски секретаријат за спорт Града Београда као и Рвачки савез Србије.