ОСВЕТА МАЂАРИМА: Делфини се утешили после пораза од Хрвата

15.02.2024. 13:42
Nikola Jakšić
Никола Јакшић / Извор: МН Press

Следи борба за пето место на Светском првенству.

Ватерполо репрезентација Србије савладала је селекцију Мађарске са 11:10 (5:2, 2:5, 2:1, 2:2) у мечу за пласман од 5. до 8. места на Светском првренству које се одржава у Дохи. Делфини су се реванширали великом ривалу за пораз у четвртфинали после четвераца на недавном Европском првенству, најавили боље дане, иако су на још једном великом такмичењу остали без победничком постоља и одличја. Најефикаснији у селекцији Србије био је Страхиња Рашовић, који је постигао три гола, док је Радомир Драшовић додао два.

СП: Грчка после петераца боља од Црне ГореAngelos Vlahopulos

СП: Грчка после петераца боља од Црне Горе

БРАВО АНДРЕЈ: Србин у финалу у "КРАЉЕВСКОЈ ДИСЦИПЛИНИ" на Светском првенствуAndrej Barna

БРАВО АНДРЕЈ: Србин у финалу у "КРАЉЕВСКОЈ ДИСЦИПЛИНИ" на Светском првенству

АЊА НИЈЕ УСПЕЛА: Цревар без финала на СП! Пливале и две ћерке легенди ВележаAnja Crevar

АЊА НИЈЕ УСПЕЛА: Цревар без финала на СП! Пливале и две ћерке легенди Вележа

Упркос болном поразу од Хртватске у четвртфиналу Делфини су прву четвртину одиграли готово перфектно. Голман Радослав Филиповић као и наша одбрана за разлику од меча са Хрватима била је на висини задатка, одлично је функционисао и напад што је резултирало вођством од 5:2 после првих осам минута игре.

Међутим, почетка другог дела игре припао је Мађарима који су са три узастопна гола брзо стигли до изједначења (5:5). Оно што ће ипак остати запамчено је шести гол Србије, дело дебитанта Петра Јакшића. Упркос бољој игри ривала на полувреме се отишло у резултатском егалу - 7:7.

Трећа четвтина је била веома неефикасна. Постигнута су само три гола, један више су постигли српски ватерполисти који су се поново вратили у вођство - 9:8.

Сјајно су Делфини почели одлучујућу деоница. После голова Николе Јакшића и Радомира Драшовића Србија је повела са 11:8. Ипак, Мађари су се ипак вратили са два узастопна гола и најавили неизвесну завршницу. Драма је достигла врхунац у последњим секуданама да дођу до изједначења и петераца, али је Филиповић новом одличном одбраном сачувао победу Србије.

У последњем мечу на шампионату репрезентација Србије ће се у борби за пето мето у суботу састати са селекцијом Грчке.