УЗАЛУД НЕРЕДИ, ПРЕКИД И ХАОС: Партизан је освојио Куп Србије!

13.04.2024. 21:09
Partizan - Vojvodina
Партизан - Војводина / Извор: МН Press

Рукометаши Партизана освојили су Куп Србије, пошто су у финалу победили Војводину у Новом Саду. Резултат је на крају био 29:28 за црно-беле.

Регуларни део је завршен резултатом 19:19. У финишу меча, тачније у 53. минуту, утакмица је прекинута због хаоса у коме су учествовали навијачи оба тима, а који су започели Новосађани.

Уследили су продужеци два пута по пет минута после којих је такође било нерешено - 24:24. Војводина је пропустила велику шансу за тријумф пошто је буквално у последњем секунду имала седмерац, али га није искористила. Марјановић је одбранио пенал Воркапићу.

У пенал-серији Партизан је био успешан у свим покушајима, а победу је донео Поповић за коначних 29:28 у корист црно-белих. Претходно је Пуковски погодио пречку при резултату 27:27, што је био једини промашај у пенал-серији.

Партизан је иначе на победу против Војводине чекао осам година.