Плави Змајеви и Вукови уписали победе у уводном колу Прве лиге Србије

17.03.2024. 19:04
Saad
Саад / Извор: Фото: СААФ/Тамара Милошевић

Врло интересантни сусрети.

У првом колу Прве лиге Србије у америчком фудбалу одигране су две утакмице у којима су обе домаће екипе оствариле убедљиве победе.

ОДЛОЖЕН МЕЧ ФИОРЕНТИНЕ: Разлог је срчани ударNikola Milenković

ОДЛОЖЕН МЕЧ ФИОРЕНТИНЕ: Разлог је срчани удар

Страхиња Ераковић се ВРАТИО НА МАРАКАНУ: Већ је дао допринос Црвеној звездиStrahinja Eraković

Страхиња Ераковић се ВРАТИО НА МАРАКАНУ: Већ је дао допринос Црвеној звезди

Милојевић истакао врлине Радничког после "петарде" на МараканиVladan Milojević

Милојевић истакао врлине Радничког после "петарде" на Маракани

Екипа Плавих змајева је убедљиво савладала увек незгодног ривала Мамуте из Кикинде резултатом 40:6. Одличном игром у одбрани Змајеви нису дозвољавали Мамутима да се врате, док је напад Змајева постизао тачдаун за тачдауном и тиме су обезбедили убедљиви тријумф.

Најбољи актери сусрета у екипи Змајева били су ранингбек Иван Бунаков, који је постигао четири тачдауна, тајтенд Игро Роквић и хватач Немања Стојановић, које су постигли по један тачдаун, док су се у одбрани истакли лајнбекери Стефан Ирић, Лазар Богићевић и Марко Божић. У нападу Мамута одлучну партију је пружио Марио Биро који је и постигао једини тачдаун против Змајева на утакмици.

У првој четвртини први тачдаун је постигао инострани ранингбек Змајева Иван Бунаков. Убрзо након првог тачдауна Иван је поново добио лопту у руке и трчањем кроз средину уписао још један тачдаун. У другој четвртини искусни канадски квотербек Змајева Камерон Валардо пронашао је самог репрезентативног татјтенда Игора Роквића у ендзони и тиме одвео своју екипу на полувреме при резултату 19:0. На самом почетку другог полувремена Бунаков поново кратким трчањем долази до ендзоне. Брзо након тога квотербек Змајева комплетира додавање ка хватачу Немањи Стојановићу који уписује свој први тачдаун на утакмици. У четвртој четвртини до првих поена долази и екипа Мамута, када репрезентативни квотербек Бранислав Фекете проналази свог хватача Мариа Бироа у ендзони за 33:6. Последњи тачдаун на утакмици постиже поново трчањем ранингбек Змајева Бунаков. Бунаков је овим четвртим тачдауном оборио свој лични рекорд постигнутих тачдаунова на утакмици.

У другом колу Змајеви иду у госте екипи Пастува из Пожаревца, док ће Кикинда наредно коло одмарати.

На терен спортског центра Раковица млада екипа Вукова је такође убедљиво савладала свог противника. Они су славили против Пастува из Пожаревца резултатом 75:0. Иако су играчи Вукова показали одличну и убедљиву игру, кратак ростер Пожаревца се дефинитивно осетио у овој утакмици.

Играчи Вукова су пружили изванредну игру, остварујући импресиван резултат од 75-0. Одбрана Вукова је била непробојна, док је напад постизао поене за поеном на утакмици.

Први тачдаун дао је млади ранингбек Вукова Александар Богдановић пар минута након почетка утакмице. Такође у првој четвртини је тачдаун дао Ђорђе Радојичић, ранингбек коме је ово била прва утакмица и самим тим показао одлучност Никола Тресканица је поентирао као и нови импорт Девион Јанг. У другој четвртини поене је дао хватач Димитрије Обрадиновић, а поред њега успешан је био и Лазар Игњатовић, који игра на позицији тајтенда! У трећој четвртини поентирао је опет Александар Богдановић, а са њим и репрезентативни хватач Петар Бајалица и Урош Стојановић. Četvrru ċетвртину завршава тајтенд Алекса Стјепановић

Вукове следећег викенда очекује вечити дерби против добро познатог ривала актуелних шампиона Србије Дивљих вепрова из Крагујевца, док ће екипа из Пожаревца на домаћем терену дочекати екипу Плавих змајева.