ПОБЕДА У ГОСТИМА: Крагујевчани славили у Лиги шампиона

Србија Данас/ВК Раднички
VK Radnički
ВК Раднички / Извор: МН Press

Дуел 10. кола.

Ватерполисти Радничког остварили су трећу победу у Лиги шампиона, пошто су у 10. колу славили на гостовању екипи Динама из Тбилисија, на далеком гостовању у престоници Грузије, резултатом 17:13.

ПОСЛЕДЊА ПРИПРЕМА ЗА СП: Арманд и Ивана ведете митинга у Београду

РАЗВОЈ СПОРТА У СРБИЈИ: Састанак министра Удовичића и сталне координаторке Уједињених нација у Београду

ПОВРАТАК ЛЕГЕНДЕ: Игор Милановић преузима клуб из Србије

У мечу са великим бројем голова, поготово у првом полувремену (11:8), Крагујевчани су без већих проблема оправдали улогу фаворита. Све време су били у вођству, а већ после пет минута игре имали су три гола предности (5:2). Око те разлике се и вртео резултат, све до друге половине друге четвртине, када је Раднички у два наврата имао „плус четири“ (10:6, 11:7), али је српски интернационалац у редовима Грузијаца, Душан Васић, успео да свој тим задржи на колико-толико пристојном заостатку пред наставак сусрета – 11:8.

Динамо Тбилиси – Раднички 13:17 (3:6, 5:5, 2:4, 3:2)

ТБИЛИСИ – Базен: "Олимпик".

Судије: Рајмунд Фодор (Мађарска), Матан Шварц (Израел).

ДИНАМО: Размадзе, Ткешелашвили, Дадвани 4, Џиктсиаренка 1, Битадзе, Јелача, Адеишвили 1, Сарић 1, Имнаишвили 2, Маграквелидзе, Васић 4, Гиоргадзе, Шубладзе. Тренер: Дејан Станојевић.

РАДНИЧКИ: Добожанов, Бранковић 3, Станојевић 2, Јанковић 3, Ћук, Круг 1, Укропина 1, Пљеванчић 1, Тохољ 3, Миличић, Лукић 2, Врлић 1, Тодоровски. Тренер: Урош Стевановић.

На старту другог полувремена Раднички је стекао предност од пет голова и задржао је до последње деонице (15:10), у којој Динамо успео само да донекле ублажи пораз.

Најефикаснији у победничким редовима, са по три гола, били су Стефан Бранковић, Филип Јанковић и Небојша Тохољ, који је, занимљиво, на путу за Грузију сазнао да је постао отац. На другој страни предњачили су Дадвани и Васић са по четири гола.