ПОТОПЉЕНА ЗВЕЗДА: Црвено-бели добили прву деоницу са 6:1, али онда су потпуно стали

02.02.2022. 08:22
Србија Данас/ ВК Раднички
VK Crvena zvezda
ВК Црвена звезда / Извор: МН Press

Занимљив дуел.

Ватерполисти Радничког савладали су и четврти пут ове сезоне екипу Црвене звезде, први пут на домаћем базену, резултатом 15:12, у одложеном дуелу првог кола доигравања за пласман од 1. до 6. места Супер лиге Србије.

ЗВАНИЧНО: Одложено Светско првенство!

НЕМА МУ РАВНОГ: Филип Филиповић пети пут изабран за НАЈБОЉЕГ ватерполисту Европе

КОЛАКОВИЋ СЕ ИЗЈАСНИО: Ово је нови Стручни штаб репрезентације Србије

За разлику од прошлих дуела"црвено-бели2 су овога пута у меч ушли под вођством новог тренера, Мирка Вичевића, са великом жељом да се докажу и први пут ове сезоне надиграју великог ривала. Са друге стране, Крагујевчани су били ослабљени неиграњем једног од најбољих играча, Милоша Ћука, који је из здравствених разлога пропустио утакмицу.

Домаћин је катастрофално отворио меч, али је показао карактер, изборио се са свим изазовима и на крају дошао до заслужене победе. Дозволио је дозволио да веже четири гола за пола четвртине, после чега је серију прекинуо Немања Станојевић (4:1). Међутим, то ништа није променило, па су "црвено-бели" до краја ове деонице наставили да користе бројчане предности и стигли до огромних пет голова предности – 6:1.

Раднички – Црвена звезда 15:12 (1:6, 5:1, 3:2, 6:3)

КРАГУЈЕВАЦ: Затворени базен СПД „Раднички“.

Судије: Миловић и Анђелић.

РАДНИЧКИ: Добожанов, Бранковић 1, Станојевић 1, Јанковић, Панић, Круг, Укропина 4, Пљеванчић, Тохољ, Миличић, Лукић 5, Врлић 2, Тодоровски, Радуловић 2. Тренер: Урош Стевановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 1, Ђурђић, Марковић, Суботић 2, Милојевић 1, Пјешивац 1, Басара 1, Рађен, Вукићевић 2, Смиљевић, Радовић 4, Ивановић, Тртовић. Тренер: Мирко Вичевић.

Ватерполисти Радничког су се пробудили тек после краткотрајног предаха, а додатни ветар у леђа дао им је одбраном петерца голман Лазар Добожанов. До краја друге четвртине успели су да приђу на само гол заостатка (7:6), а на минут до уласка у последњу деоницу и до потпуног преокрета после два везана гола Лукића (9:8). Међутим, то је кратко трајао, јер је одмах изједначио јуниорски репрезентативац Марко Радовић (9:9).

После два и по минута игре у одлучујућем периоду Лукић је поново довео домаће у вођство (10:9), али су гости поново одговорили, овога пута лепим голом Басаре – 10:10. Одмах затим Раднички је везао два гола преко Укропине и Врлића и први пут дошао до два гола предности (12:10), а до краја меча успео је и да увећа тријумф.

Најефикаснији у побендичком саставу био је Никола Лукић са пет голова, а пратио га је Алекса Укропина са четири, колико је постигао и Марко Радовић на другој страни.

Нови спектакл пред крагујевачком публиком на програму је већ у суботу, од 19 часова, када у госте долази Нови Београд, док у среду, 9. фебруара, у исто време, стиже шпанска Барселонета.

Најновије вести из света спорта можете наћи ОВДЕ.