НАДА ЈОШ УВЕК ПОСТОЈИ: Србија сломила упорне Аргентинце!

21.01.2023. 17:02
Rukometna reprezentacija Srbije
Рукометна репрезентација Србије / Извор: Профимедиа

Остварен неопходан тријумф.

Рукометна репрезентација Србије савладала је Аргентину 28:22 (12:10, 16:12) у другој утакмици друге фазе на Светском првенству које се одржава у Пољској и Шведској.

НИЈЕ СВЕ ГОТОВО: Србија ипак може до ЧЕТВРТФИНАЛА!

САВРШЕН УЧИНАК: Нови Београд убедљив против Црвене звезде

ОПЉАЧКАН ЈУЕСИН БОЛТ: Најбржем човеку на свету лопови украли 12 милиона долара

У изузетно нервозној утакмици, селекција Тонија Ђероне је успела да оствари тријумф и остане у прилици да се нада пласману у четвртфинале.

Екипе су се смењивале вођству све до 11. минута када је Србија прва стекла предност од два гола, после поготка Воркапића. Но, Гаучоси су везали два гола и поново поравнали.

Наша селекција је до краја првог дела углавном била у предности, а ово полувреме обележио је сукоб Марсенића и браћа Симонет из Аргентине, па су сва тројица искључена због тога. Голом Илића завршено је прво полувреме резултатом 12:10.

СРБИЈА - АРГЕНТИНА 28:22 (12:10, 16:12)

Сподек арена, Катовице

Судије: Јусеф Белхири (Алжир), Сид Али Хамиди (Алжир)

СРБИЈА: Владимир Цупара, Дејан Милосављев, Немања Илић, Вања Илић, Богдан Радивојевић, Вукашин Воркапић, Мијајло Марсенић, Драган Пешмалбек, Лазар Кукић, Стефан Додић, Милош Орбовић, Петар Ђорђић, Илија Абутовић, Урош Борзаш, Марко Милосављевић, Иван Поповић. Селектор: Тони Ђерона

АРГЕНТИНА: Пизаро, Ваинштејн, Дијего Симонет, Пабло Симонет, Москаријело, Ломбарди, Каро Кастро, Ками Мартинез, Мартинез, Цангијани, Паркер, Казанова, Гарсија Барсело, Масијел, Бонано, Бар. Селектор: Гиљермо Милано

Головима Додића, Радивојевића и Илића Србија је одлично отворила друго полувреме и отишла на плус пет. Потом се играло гол за гол, све док наши момци нису везали два поготка, Пешмалбек и Илић су савладали Пизара и отишли смо на највећих плус шест.

Затим је уследио нешто бољи период игре Аргентинаца, Мартинез и Дијего Симонет су успели да савладају Владимира Цупару и спусте разлику на минус четири.

Србија је кључну серију направила на осам минута до краја када су Марсенић, Миросављевић и Радивојевић погађали и донели 24:17.

Наша селекција је овим тријумфом остала у игри за пласман у четвртфинале, а следећи дуел игра у понедељак од 18 часова против Холандије.

Шта је потребно екипи Тонија Ђероне за пласман у наредну фазу прочитајте ОВДЕ.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа Нора Сегура, бивша девојка Тима Хауарда