А ИМАЛЕ СУ ИХ У ШАЦИ: Српске рукометашице ипак поражене од олимпијских шампионки

11.12.2021. 19:33
Srbija - Francuska
Србија - Француска / Извор: Профимедиа

Штета.

Рукометашице Србије нису успеле да направе изненађење у мечу другог гола друге фазе првенства света. После великих узбуђења и одличне игре, поражене су од олимпијских шампионки Францускиња, на крају је било 22:19 (9:12).

ХАМИЛТОНОВА СУЗА ВЕЋ ПОШЛА: Макс Ферштапен стартује са пол позиције у ОДЛУЧУЈУЋОЈ ТРЦИ

КО ЈЕ ПРЕПОЗНАО ЉУБИМЦА ДЕЛИЈА? Партизановци га не памте по добру, сад је ДРУГИ ЧОВЕК (ФОТО)

НАЂЕНЕ И СЛИКЕ НА КОЈИМА СЕ СКИНУЛА: Рукометашице Србије распаметиле на Светском првенству, а НАРОЧИТО ОНА! Преко ноћи стигла ОГРОМНА ПОПУЛАРНОСТ (ФОТО)

Екипа Уроша Брегара је прво полувреме завршила изванредно, серијом 6-0 за вођство 12:9. Међутим, брзо су Српкиње то просуле, јер су Францускиње одговориле са 4-0 на старту другог полувремена.

Међутим, Србија је опет преокренула, као што је учинила и у првом полувремену. Чак пет напада је Србија имала да се одлепи на 2, није успела да их реализује.

Бриљантна Јована Рисовић чинила је чуда на голу, скидала зицере, али напад Србије био је превише инертан у тим тренуцима, тј. све од сјајног лоба Лишћевић за 18:17 у 51. минуту. Последњу прилику Србија је имала при заостатку 19:18, али тада је Радојевић промашила седмерац.

На другој страни је Зади погодила са седам метара, а Француска је привела утакмицу крају.

Најефикаснија код Србије била је Тамара Радојевић са пет голова, Јована Стоиљковић додала је четири, а Лишчевић, Петровић и Стаменић по два. За Француску је Зади дала шест голова.

У последњој рунди, екипа Уроша Брегара састаће се са Словенијом, у понедељак од 18 часова, али већ је познато да Француска и Русија иду у четвртфинале.

Најновије вести из света спорта нађите ОВДЕ.