ВЕЛИКИ КОРАК КА СП: Српкиње славиле у Турској!

07.04.2023. 18:12
ženska rukometna reprezentacija Srbije
женска рукометна репрезентација Србије / Извор: МН Press

Важна победа...

Женска рукометна репрезентација Србије савладала је селекцију Турске резултатом 33:24 (15:10) у првом мечу баража за одлазак на Светско првенство.

ПРЕМИНУО ЧОВЕК КОЈИ ЈЕ ОСТАВИО ВЕЛИКИ ТРАГ: Огромах ударац за српски ватерполо

ДЕМАНТИ НАПАДА НА ВЕСЕЛИНА ВУКОВИЋА: Огласио се заступник породице српског рукометаша

СРПРСКИ РВАЧИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА ЕП: Немеш верује да је ред на њега да освоји медаљу

Стечена је огромна предност пред реванш који ће се у среду од 18.00 одиграти у Спортском центру "Вождовац" (Бањица) у Београду.

Улаз за тај меч биће бесплатан одлуком Рукометног савеза Србије, али ће сви заинтересовани морати унапред да требују карте.

Планетарни шампионат за рукометашице одиграће се у децембру у Шведској, Норвешкој и Данској.

Овај двомеч је од посебног значаја за Кристину Лишчевић, Јовану Стојиљковић и Јелену Лавко које се опраштају од репрезентативног дреса.

Турска је имала изузетно снажну подршку са трибинама у дворани у Гиресуну и на крилима тога је на старту повела са 2:1.

Међутим, врло брзо је на видело испливао много већи квалитет који имају српске играчице, посебно у тимској игри на оваквом нивоу.

Обе селекције су у уводних 20-ак минута правиле техничке грешке и пробијања, али су се прве нервозе ослободиле наше девојке.

Константно су током првог полувремена имале гол или два вишка, а у самој завршници су са три одузете лопте и лаким головима у контри дошле до великих 15:10 уочи одласка на одмор.

У наставку је Србија константно увећавала разлику и она је најпре у 39. минуту била 6, у 44. минуту 8, а четири минута касније и крајњих девет голова разлике.

У једном тренутки на семафору је писало и 21:31 у корист тима Саше Брегара, али свакако је убедљив тријумф гарант за сигуран пласман на Светско првенство и спектакл у реванш у среду у Београду.