РУТИНСКИ: Шампион Европе лагано славио у Крагујевцу

Србија Данас/ВК Раднички
Uroš Stevanović
Урош Стевановић / Извор: МН Press

Раднички нема шансе да оде на завршни турнир.

У последњој овосезонској утакмици Лиге шампиона у Крагујевцу, ватерполисти Радничког су очекивано поражени од двоструког узастопног првака и најтрофејнијег европског тима, италијанског Про Река, резултатом 16:8. Било је ово 12. коло, а остал су још два до крајха, али Крагујевчани су без шанси за пролазак на Ф8.

ЛИГА ШАМПИОНА: Јакшић голом у последњој секунди донео радост Новобеограђанима у Дубровнику

Рукометаши Србије ослабљени пред мечеве одлуке у квалификацијама за Европско првенство

ОДЛИЧНО СУ СЕ ДРЖАЛИ: Србија пружила феноменалан отпор екипи која вероватно иде у виши ранг

Крагујевчани су и на овом мечу били без голмана Лазара Добожанова који је утакмицу пропустио због повреде. Како су пред овај меч имали минималне шансе за „фајнал-ејт“, мислима су донекле били у знатно важнијој утакмици полуфиналне серије домаћег шампионата са Црвеном звездом, али су желели и да се прикажу у што бољем светлу против реномираног противника. У томе су само донекле успели, крајем прве и већим делом друге деонице, а имали су солидне моменте и у последњој четвртини. Са друге стране, тим из околине Ђенове састављен од врхунских репрезентативаца, исказао је сав свој квалитет и показао зашто је и ове године један од главних фаворита за освајање најелитнијег европског такмичења.

Раднички – Про Реко 8:16 (2:6, 3:3, 0:4, 3:3)

КРАГУЈЕВАЦБазен: СПД "Раднички".

Судије: Петер Де Јонг (Холандија) и Рајмунд Фјодор (Машђарска).

РАДНИЧКИ: Милутиновић, Бранковић, Станојевић 1, Јанковић, Ћук 1, Гавриловић, Укропина 1, Антић, Пљеванчић 1, Којић 3, Лукић 1, Врлић, Тодоровски. Тренер: Стевановић.

ПРО РЕКО: Дел Лунго, Јоки Грата, Заланки 2, Канела 2, Јангер 3, Фондели, Прешути, Еченике 2, Ивовић 2, Велото 1, Лончар 3, Халок 1, Негри. Тренер: Сукно.

Силовито су стартовали Италијани и комбинацијом пресинга у одбрани и брзих контри у нападу стекли велику предност већ после шест минута игре (5:0). Потом су Крагујевчани пробили лед головима из напада са играчем више, преко младих играча Луке Пљеванчића и Николе Којића, за 6:2 на крају прве деонице.

Изабраници Уроша Стевановића наставили су да приказују друго лице, па су у једном тренутку пришли и на само два гола заостатка, головима Којића, Лукића и Укропине (7:5), али је затим Реко погодио из два напада са играчем више и вратио разлику на четири гола пред полувреме (9:5).

У трећој четвртини италијански гигант продужио је серију на 5:0 и решио све дилеме око победника пред последњу деоницу (13:5).

Најефикаснији у екипи Радничког био је Никола Којић са три гола, колико је постигао и Аустралијанац Арон Јангер на другој страни.

До краја Лиге шампиона Крагујевчане очекују још два гостовања, немачком Хановеру (13. мај) и атинском Вуљагменију (24. мај). Пре тога играју меч сезоне са Црвеном звездом, у суботу од 19 часова, на свом базену, у оквиру полуфиналне серије плеј-офа.