СП БАРИ: Србија после преокрета стигла до победе над Тунисом (ФОТО)

15.09.2018. 19:00
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Одбојкашка репрезентација Србије / Извор: Фото: Промо

Изабраници селектора Николе Грбића уписали другу победу за редом.

Одбојкашка репрезентација Србије победила је у трећем колу селекцију Туниса резултатом 3:1 (20:25, 25:20, 25:21, 25:20) у Барију.

СВЕТСКИ КУП: Србија заустављена у полуфиналу, Мађарима припао класик (ФОТО)

Ивана Шпановић одушевила младе олимпијце пред пут у Буенос Ајрес

Током целог првог сета екипа Туниса је имала предност од поен до два, нису успевали изабраници селектора Николе Грбића да угрозе резултат. Било је неколико пута изједначен резултат, али је у самој завршници Тунис био концентрисанији и освојио тај сегмент игре 25:20.

СП ПЛОВДИВ: Васић и Беђик девети на свету

И другом сету је виђена слична ситуација. Опет је на први технички тајм-аут стигла селекција Туниса, после грешака српских репрезентативаца. Ништа није функционисало у игри Србије, а предност Туниса је све више расла. Ипак, скупили су енергију, направили значајну серију и стигли до изједначења 10:10. Лубурић успева да одведе Србију и на 2, али су онда уследили лоши смечеви, међутим успели су да одрже малу предност. Крајем сета игра Србије се побољшала, прорадио је и Урош Ковачевић и Србија изједначава резултат у сетовима.

Коначно је Србија добро почела сет, али су олако испустили предност. Имали су шансу да оду на 3, међутим резултат је био 10:9. И на други технички тајм-аут Србија је имала предност (16:12) и до краја сета није дозволила ривалу да угрози резултат. Одлични сервиси Лисинца и смирена игра у пољу довела је и до мирне завршнице.

Одличан старт Србије, највише заслугом сервисима Ивовића. Водила је Србија 5:1, али је лако то изгубила и допустила противнику да преокрене на 9:8. Ивовић наставља са одличним сервисима и поново доводи Србију у вођство и стиже до 3, али је поново лако противник успео да изједначи. Ипак, на други технички тајм-аут одлази се са минималном предношћу селекције Србије. У право време Србија прави серију која јој омогућава да заврши меч и упише нова три бода.

У првом колу групе Ц Србија је изгубила од репрезентације Сједињених Америчких Држава, док је у другом колу забележена и прва победа над селекцијом Камеруна. Следећи меч изабраници Николе Грбића играће против Аустралије у недељу 16. септембра од 20.30.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.