СП ЈУНИОРА У ХОКЕЈУ: Србија боља од Мексика! За ЗЛАТО потребна помоћ Хрвата!

15.01.2018. 22:07
Juniorska hokejaška reprezentacija Srbije
Јуниорска хокејашка репрезентација Србије / Извор: Србија Данас

Одлука о победнику шампионата пада у последњем колу.

Јуниорска хокејашка репрезентација Србије остварила је против вршњака из Мексика нови тријумф на Светском првенству друге дивизије групе „Б“ које се одржава у Београду. Изабраници селектора Фреда Перона су после нешто споријег почетка меча, додали су гас у наставку сусрета и дошли до очекиване победе: Србија – Мексико 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

СП ЈУНИОРА: Србија победила Белгију

Због судија Вујовић ПОБЕСНЕО, чак је из протеста стао на гол (ФОТО)

Велику доминацију и бројне нападе Србија је крунисала голом Александра Филиповића у 30.минуту, да би у завршници друге трећине Лука Вукићевић повисио на 2:0. Мексиканци су се вратили у игру голом Хорхе Переза, али је ипак све дилеме око победника разрешио Душан Грковић у 55. минуту.

НЕЗАБЕЛЕЖЕНО У ИСТОРИЈИ: Србија има НАЈБОЉУ јуниорку у Европи!

Овом победом српски оклопници остали су у игри за златну медаљу и пласман у виши ранг. За тако нешто неопходно им је да у последњем петом колу савладају аутсајдера Турску, али и да Хрвати победе Шпанију. Дуел Србије и Турске игра се у уторак од 20 часова, уз бесплатан улаз, у леденој дворани „Пионир“.

Резултати 4. кола: Србија - Мексико 3:1, Шпанија - Белгија 9:4, Хрватска - Турска 4:1.

Табела: Шпанија 11, Србија 10, Хрватска 9, Белгија 3, Турска 3, Мексико 0.

Парови последњег 5. кола (уторак): Хрватска - Шпанија (13), Белгија - Мексико (17.30), Србија - Турска (20).