СП У СКИЈАЊУ: Злато за Немца и Норвежанку

15.02.2023. 14:58
Skijanje
Скијање / Извор: Реутерс

Феноменална такмичења.

Немачки скијаш Александер Шмид је донео Немачкој прву златну медаљу у мушкој индивидуалној конкуренцији на Светским првенствима од 1989. године. Он је освојио прво место у у паралелу.

АМЕРИКАНЦИ НАЈБОЉИ: Освојили злато на Светском првенству

ДОПИНГ АФЕРА ТРЕСЕ UFC: Најбољи руски борац пред суспензијом

ПРОТЕРАНИ ИЗ МОЛДАВИЈЕ: Боксерима из Будве није дозвољено да учествују на турниру у Кишињеву

Сребро у је освојио Аустријанца Доминик Рашнер, а уб борби за бронзу Норвежанин Тимон Хауган победио је Аустријанца Адриана Пертла.

Норвешка скијашица Мари Терез Твиберг освојила је златну медаљу у паралелу на Светском првенству у Крушевелу.

Твиберг је до злата стигла победивши у финалу Венди Холденер из Швајцарске за 0,67 секунди.

Бронзану медаљу освојила је још једна Норвежанка Теа Луис Стјернесунд, победивши у борби за треће место Францускињу Мари Ламур, којој је спала скија током трке.