СП У РУКОМЕТУ ЗА ЖЕНЕ: Србија ЗАЛЕДИЛА Камерун на -13! (ФОТО)

03.12.2017. 15:24
Ljubomir Obradović
Љубомир Обрадовић / Извор: МН Press

Нова убедљива победа изабраница селектора Љубомир Обрадовић.

Најбоље рукометашице Србије оставариле су још један убедљив тријумф на Светском првенству које се одржава у Немачкој од 1. до 17. децембра. У оквиру другог кола групе "Д"изабранице селектора Љубомира Обрадовића декласирале су у Лајпциги селекцију Камеруна са 34:21 (20:9). Овом победом наш тим је обезбдио пласман у 1/8 финала.

Српске рукометашице су комплетан посао одрадиле у првих 10-так минута првог полувремена. Блистала је на нашем голу Катарина Томашевић, а наш напад функционисао беспрекорно. Резултат такве игре био је 9:0 за нашу селекцију. Камерунке су до првог гола дошле тек у 13. минуту поготком из семдерца.

У даљем току меча све је биле пуко отаљавање посла јер је после тријумфа против Кине (43:23) , обезбеђен још једна уверљив тријумф. Ипак, селектор Обрадовић искористио је и овај меч да још више уигра тим, пружи прилику свим изабраницама и испроба још неке тактичке варијанте.

Најефикаснији у редовима екипе Љубомира Обрадовића биле су Сања Радосављевић и  Катарина Крпеж са по шест голова.

У трећем колу групе "Д" Србију чека много тежи испит, јер ће се у утортак од 18.00 часова састати да домаћом селекцијом Немачке.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.