СП У ВАТЕРПОЛУ: Србија СЛАВИЛА после петераца! Феноменални Мандић

25.07.2019. 08:28
Dušan Mandić
Душан Мандић / Извор: МН Press

Узбудљив меч.

Ватерполисти Србије су остали без медеља на Светском првенству, али су показали да и када није превише битно могу да одиграју дорбо. У борби за пласам од петог до осмог места савладана је Немачка и то после извођења петераца. Сјајн је био Душан Мандић са шест погодака.

САВИЋ И ЋУК НЕМАЈУ ДИЛЕМУ: Све је било ЛОШЕ, сами смо КРИВИ

СРУШЕН ЈЕ ФЕЛПСОВ РЕКОРД: Мађар пливао као никада до сада! (ФОТО)

ПРОБЛЕМ ЗА РИКАРДА: Аустралијанац на суду због 10 милиона фунти

Немци су имали два гола предности у задњој деоници, али Савићеви изабраници су у последњем минуту стигли до изједначења 12:12 (3:3, 3:3, 2:3, 4:3). Код петераца Срби су били неумољиви (погодили све, док су Немци промашили један) и славили смо укупним резултатом 17:16.

Голове за Србију постигли су: Душан Мандић 6, Ђорђе Лазић 2, Виктор Рашовић 3, Огњен Стојановић 2, Страхиња Рашовић 1, Радомир Драшовић 2, Никола Дедовић 1.

Резултати по четвртина су били уједначени. Прве две су завршене 3:3, док су трећу добили Немци са 3:2, а Србија последњу са 4:3.

У мечевима за пласман САД су за девето место савладале Црну Гору са 10:9, док је за 11. позицију Јапан рутински са 15:5 славио против јужне Африке.

Србија ће за пето место играти против Аустралија која је 9:8 савладала Грчку.