НИЈЕ ГОТОВО: Спартак СЛАВИО у трећем мечу финала шампионата Србије

13.04.2022. 18:40
OK Spartak
ОК Спартак / Извор: МН Press

Новосађани воде са 2:1 у победама.

Одбојкаши Спартака из Суботице су славили са 3:0 (25:20, 25:22, 25:17) против Војводине на свом терену и смањили су резултат у финалној серији шампионата Србије на 2:1, Титулу осваја она екипа која три пута тријумфује.

ЗАВРШЕН ЖРЕБ ЗА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Србија сазнала противнике на планетарном шампионату

ИЛИЋ ПРЕД БАРАЖ СА СЛОВЕНИЈОМ: Најтежи могући ривал

САВИЋ: Јако тешка група на Светском првенству, јако тешка...

Фантастична подршка са пуних трибина хале у Дудовој шуми помогла је Спартаку да боље отвори меч и да брзо створи предност од 6 код резултата 17:11 и без проблема је задржи и искористи трећу сет лопту за 25:20.

Настављају домаћи и на отварању другог сета где стижу до 5:1. Новосађани изједначују на 10:10 па долазе и до репдности од три поена (15:12) али не задуго. У финишу домаћи тим окреће на своју страну и добија и други сет – овај пут 25:22.

Доминирају играчи Спартака у трећем сету и на крају стижу до великих 25:17 и наставак борбе за титулу.

Финална серија се сели у Нови Сад где ће Војводина у недељу имати другу шансу да победом освоји нову титулу. Евентуални тријумф Суботичана донео би нам мајисторицу која би била одиграна у Суботици наредне среде (20.4.)

Најновије вести о спорту прочитајте ОВДЕ.