СПЕКТАКЛ НА ЧИКА ДАЧИ: Дивљи Вепрови НАЈБОЉИ у Србији! Крагујевчани ОДБРАНИЛИ пехар у ИСТОРИЈСКОМ финалу

08.07.2019. 08:28
Serbian Bowl
Сербиан Bowl / Извор: Фото: saaf.rs

Невероватан резултат обележио најважнији меч у сезони.

Екипа Крагујевац Wild Боарс одбранила је титулу шампиона Србије! У најефикаснијем финалу у историји америчког фудбала у Србији, популарни Вепрови су савладали београдске СББ Вукове са 60:55 и девети пут у историји, а четврти пут узастопно постали шампиони државе.

НИ МАЈКА ГА НЕ БИ ПРЕПОЗНАЛА: Невероватна ПРОМЕНА имиџа Вељка Ражнатовића (ФОТО)

ЖЕСТОКО У ПУБЛИЦИ: Дијаз ПРОЗИВАО Хабиба! Овај је устао ... (ВИДЕО)

МОТО ГП: Историја је исписана! Маркез ПЕРФЕКТАН у Немачкој (ВИДЕО)

Епитет МВП финала понео је Ник Ласејн, који је пет пута истрчао за Тачдаун. Иначе, Вукови су за овај меч активирала је повређеног квотербека Ливаја Планта, а ван протокола остао је тркач Џо Берџерон.

Američki fudbal
Амерички фудбал / Извор: Фото: saaf.rs

СББ Вукови изненадили су Вепрове онсиде кицк-ом из прве акције и дошли до лопте. Марширали су до енд зоне, а Тачдаун је постигао тркач Џозеф Фергусон. Вукови су пробали конверзију за два поена, али нису успели (6:0).

Wild Боарс су одмах реаговали. После неколико сцреен акција дошли су на три јарде од енд зоне, а дриве је финиширао РБ Ник Ласејн. Петар Гоић је погодио ПАТ за 7:6. Београђани нису успели да организују добар напад у следећем поседу. Вепрови су преузели лопту, а QB Џејк Сисон је побегао одбрани Вукова за целих 70 јарди. После лошег снепа Гоић није реализовао ПАТ (13:6).

ТРАНСФЕР О КОМЕ ЋЕ СЕ ПРИЧАТИ: Звезда ДОВЕЛА најбољег играча Партизана!

Одмах после преузимања лопте, Вукови су изједначили резултат. РБ Фергусон је поново побегао одбрани Крагујевца, овај пут за целих 80 јарди. У тим моментима у саставу Вукова није се осећало одсуство Берџерона. Жељко Стегњаја је погодио ПАТ и поставио резултат 13:13.

Вепрови су поново кренули са своје половине. Комбинацијом пасова и трчања Сисона и Ласејна, поново су дошли до енд зоне када је експлозивни Ласејн за 17 јарди завршио напад (19:13). Тек тада завршена је прва четвртина.

Divlji veprovi
Дивљи вепрови / Извор: Фото: saaf.rs

Експлозија поена настављена је у другој четвртини. Сисон је пронашао тајтенда Стефана Ђурића, који је прескочио једног дефанзивца Вукова и онда дошао до енд зоне после 32 јарде. Гоић је погодио за 26:13.

Џозеф Фергусон наставио је са одличном игром. Стрпљиво је чекао да офанзивна линија направи рупе у одбрани Вепрова и притом је продужавао трчања одличним финтама. Једним таквим комбинованим трчањем поново је постигао поене, када је за 47 јарди дошао до енд зоне. Стегњаја је опет био сигуран (26:20).

ПРЕДСЕДНИК СААФ БРАНКО ВУЧИНИЋ НЕМА ДИЛЕМУ: Без деце нема будућности америчког фудбала код нас (ФОТО)

Тада на сцену ступа QB Џејк Сисон са два дугачка паса, прво је пронашао Гоића за 52 јарде, а потом и младог Милоша Петровића за 48 и повећао је предност домаћина на 40:20. До краја полувремена, Ливај Плант је уз помоћ Вепрова који су направили велики прекршај успео да смањи вођство Вепрова пасом за Милоша Колибара. На одмор се отишло резултатом 40:27.

ИМАЈУ ЧИМЕ ДА СЕ ДИЧЕ: Ово је НАЈМЛАЂА екипа Америчког фудбала у Србији! (ФОТО)

На почетку другог полувремена Вукови су добро започели напад, Никола Симовић ухватио је дугачак пас и ушао у црвену зону. Ипак, одбрана Вепрова изврсно је реаговала, зауставила четири везане акције Вукова и преузела лопту. Сисон је оркестрирао нови напад Вепрова одличним додавањима за Стефана Борковића и Филипа Недељковића, а вођство Крагујевца повећао је Ласејн (46:27).

Амерички фудбал и у Србији! А на овој адреси и потпуно БЕСПЛАТНО! (ФОТО)

После прекида због невремена утакмица је настављена. Вукови су наставили свој дриве и дошли до Тачдауна преко Николе Симовића, а Стегњаја је додао ПАТ за 46:34. Потом је Славољуб Дуковски пресекао пас и вратио Вуковима лопту, који су после два прекршаја Вепрова дошли до црвене зоне, а сам Дуковски је постигао Тачдаун трчањем и смањио резултат на 46:41.

Serbian bowl
Сербиан bowl / Извор: Фото: saaf.rs

Шампиони су у том моменту реаговали шампионски. Прво је Сисон побегао одбрани и пренео лопту на половину Вукова, а потом је Ласејн завршио дриве новим изврсним трчањем. Петар Гоић је био сигуран за 53:41. Плант је вратио Вукове још једном у игру новим дугим трчањем (53:48). Ник Ласејн је потом учинио исто то за екипу Вепрова (60:48), а до краја меча Никола Симовић успео је само да умањи заостатак (60:55).

WILD БОАРС КРАГУЈЕВАЦ - SBB ВУКОВИ БЕОГРАД 32:19