СРБИ ПОКОРИЛИ БАЛКАН: Синанчевић освојио ЗЛАТНУ медаљу! Сребрни Никола, бронза за Милану!

20.02.2021. 19:29
Armin Sinančević
Армин Синанчевић / Извор: Реутерс

Претходно је Ивана Шпановић потврдила доминацију.

После српске рекордерке Иване Шпановић, шампион Балкана постао је и Армин Синанчевић! Репрезентативац Србије на такмичењу у Истанбулу бацио је куглу 20.63 метара и освојио најсјајнију медаљу.

Ко побеђује - МИЛАН ИЛИ ИНТЕР? Преузмите БОНУС ОД 1.500 ДИНАРА и кладите се на меч сезоне серије А!

КРАЉИЦА ПОНОВО ДОМИНИРА: Ивана опет ШАМПИОНКА Балкана! Шпановићева донела прво злато Србији (ВИДЕО)

ДЕЛФИНИ ПОТОПИЛИ МАЂАРЕ: Србија победила европског ШАМПИОНА!

Треба истаћи да је Никола Бурсаћ заузео друго место у трци на 1.500 метара, резултатом 3:46,91 и тако постао вицешампион Балкана у дворани, док је бронзано одличје у трци на 60 м освојила Милана Тирнанић, јер је ову деоницу истрчала за 7.41 секунд.

Предвођени српском рекордерком Иваном Шпановић, још седам атлетичара и три атлетичарке освојили су укупно четири медаље: две златне, сребрну и бронзану.

Ово је уједно и трећи најбољи резултат на светским ранг листама ове сезоне. Шпановићевој је остало још једно такмичење, пред дворанско Европско првенство у Торуну, а то је "Србија опен" који се одржава у среду 24. фебруара у Атлетској дворани у Београду.

Од осталих представника Србије, четврто место заузели су Алекса Кијановић (трка на 60 м - 6.79), Бошко Кијановић (трка на 400 метара - 47,20), Ања Лукић (трка 60 м препоне - 8.24 с), Лазар Анић је у скоку у удаљ био пети са 7.53 м, Лука Трговчевић заузео је осмо место у трци на 60 метара са препонама - 8.01 с, док је Ивана Илић била 11. у трци на 60 метара, са резултатом 7.68 секунди.

Погледајте како изгледа позната руска навијачица Јулијана Третјак.