Невероватан гол Итане Грбић донео победу Црногоркама

29.02.2024. 19:40
Srbija - Crna Gora
Србија - Црна Гора / Извор: МН Press

Меч је одигран у Зрењанину.

Рукометашице Србије су у Зрењанину играле против Црне Горе меч квалификација за шампионат Европе. Победиле су гостујуће рукометашице са 31:30 (16:12) и то највише захвалујучи невероватном поготку у последњој минути.

ЕП У ЂЕРУ: Зорана Аруновић упуцала бронзану медаљуZorana Arunović

ЕП У ЂЕРУ: Зорана Аруновић упуцала бронзану медаљу

БОРИС ИМА ЈАСАН ПЛАН: Круна сигурно треба да нам буде пласман на Олимпијске игреBoris Rojević

Ф1: Данијел Рикардо најбржи на првом тренингу уочи трке за ВН БахреинаDanijel Rikardo

Ф1: Данијел Рикардо најбржи на првом тренингу уочи трке за ВН Бахреина

Црна Гора је одлично отворила меч и одмах створила три разлике (1:4) и то су до полувремена одржавали. На одмор се отишло резултатом 12:16 и било је јасно да одбрана Србије у тим тренуцима није уопште функционисала. Ипак, у наставку смо гледали сасвим другачију утакмицу.

Србија је коначно стигла до изједначења на 14 минута пре краја (22:22). Затим су велику грешку су направиле Црногорке при резултату 23:23. Постигле су гол, али су на терену имале играчицу више, па је погодак поништен, а једна гостујућа играчица је добила двоминутну казну.

Одмах потом је Србија први пут повела. Ипак, одмах затим са два гола је Црна Гора опет вратила вођство на само десет минута пре краја. Тада је кренула резултатска клацкалица. Када је Црна Гора дошла до два разлике (30:28) селектор Србије Урош Брегар је позвао минуту одмора.

Србија је на два минута пре краја успела да поново врати егал (30:30), а тада је рођена Нишлијка Бојана Поповић (девојачки Петровић) позвала тајм-аут. Почетничком грешком одбране Србије је тада Итана Грбић постигла невероватан гол (био је прекршај и имале су право на само ејдно додавање). Изгубљена је лопта на десет секунди рпе краја и Црна Гора је славила.