Србија је домаћин Европског јуниорског првенства у флаг фудбалу 2024. године

10.01.2024. 18:14
SAAF
СААФ / Извор: Фото: СААФ

Прошле године су српски дечаци били прваци Старог континента.

Српска асоцијација америчког фудбала (СААФ) ће бити домаћин Европског јуниорског првенства у флаг фудбалу 2024. године од 6. до 8. септембра.

Делић: Србија можда може да буде изненађење на ЕП у НемачкојMilena Delić

Делић: Србија можда може да буде изненађење на ЕП у Немачкој

"ЧУЈЕМ ДА СЕДИ ЗА СТОЛОМ ТОКОМ ВЕЧЕРЕ": Бивши возач Формуле 1 ОТКРИО НОВЕ ДЕТАЉЕ око стања Михаела ШумахераMihael Å umaher

ДОМИНАЦИЈА: Србија разбила Малту и заказала окршај са ФранцузимаUroÅ¡ Stevanović

ДОМИНАЦИЈА: Србија разбила Малту и заказала окршај са Французима

Ресорт Ковилово, у српској престоници Београду, ће дочекати националне тимове из целе Европе у категоријама дечака до 17 година, девојчица до 17 година и мешовитих тимова до 15 година. Србија је већ до сада успешно организовала прво Европско првенство у флаг фудбалу за играче до 15 година 2016. године.

– Овај догађај пружа фантастичну прилику младим спортистима да се повежу, поделе искуства из својих земаља и заједно допринесу популаризацији флаг фудбала – , рекао је председник СААФ-а Никола Давидовић. – То је прилика да створе нова пријатељства, доживе српску културу и створе трајна сећања изван терена. –

– Турнир има за циљ стварање атмосфере где дух заједништва цвета уз узбуђење на терену. Организоваћемо турнир који ће пружити незаборавно искуство спортиста и промовисати флаг фудбал у Србији и на Балкану. –

Флаг фудбал ће први пут наћи у програму Олимпијских игара 2028. године у Лос Анђелесу. Једанаесто Светско првенство у флаг фудбалу у сениорској категорији одржаће се ове године у августу у Лахитију, Финска.

Ресорт Ковилово се сматра најбољим спортским комплексом у Србији, где су врхунски тимови из целе Европе, као и национални тимови Србије у мушким и женским спортовима, одржавали своје припреме. Млади спортисти ће боравити у пространим собама и апартманима, јести у изузетном ресторану са јеловником прилагођеним спортистима и имати све што им је потребно за опуштање после утакмица, уз коришћење базена и спа центра.

Српски дечаци до 17 година освојили су сребрну медаљу на првенству 2023. године одржаном у Гросету, Италија. Велика Британија, Италија и Израел су браниоци титуле Европских Јуниорских првака у флаг фудбалу, освојивши златне медаље када је више од 400 младих спортиста из 12 земаља учествовало током тродневног турнира. У конкуренцији девојчица до 17 година, Велика Британија је победила Италију резултатом 19-6, док је Израел освојио титулу дечака до 17 година победивши Србију резултатом 34-13. У мешовитом такмичењу до 15 година, које је први пут укључивало спортисте оба пола, одражавајући високо инклузивну природу флаг фудбала и интегрисање мушких и женских спортиста, Италија је изашла као победник, победивши Чешку резултатом 27-20 у финалу.

– Европа има највећи број земаља које се такмиче за континенталног шампиона, па развој младих играча игра кључну улогу у будућем успеху тимова наших турнира -, рекао је директор ИФАФ-а за Европу Грегор Murth. – Ови играчи су наша будућност и важно је имати различите домаћине турнира широм континента за развој нашег спорта.