15.06.2023. 20:40
VSS
VSS / Извор: Фото: VSS

Невероватна игра младих "делфина"...

Ватерполо репрезентација Србије је у полуфиналу Светског првенства за играче до 20 година. У незаборавној утакмици четвртфинала побеђена је Хрватска после извођења петераца са 16:15 (2:3, 4:3, 1:5, 4:0 – 5:4). Ривал у полуфиналу ће бити селекција Грчке, 16. јуна са почетком у 18 часова и 30 минута. Србија је у групној фази добила Грчку са 14:12.

СРБИЈА БЕЗ МАНДИЋА: Душан неће играти за национални тим

ПОВРАТАК: Ево где ће Маја Огњеновић играти следеће сезоне

МАКАЧЕВ ШОКИРАН - ЗАПАЊЕН: "Како је тај лик први?" Сматра да ОН заслужује чело табеле и нико други

Голове за Србију су постигли: Мартиновић четири, Урошевић и Ковачевић три, Гладовић и Гавриловић два, Којић и Брешћански по један док су за Хрватску погађали: Звоно четири, Бушић и Павлић три, Мозара два, Чубранић, Бурбуран и Тончинић по један.

Сјајна утакмица, велики карактер српског тима. Довољно је да се каже да су Хрвати водили пет минута пре краја 11:7 и да су већ мислили на полуфинале. Тада је коначно Србија заиграла како зна. И поред три пропуштене прилике са играчем више, ређали су се голови у мрежи до тада одличног Чубранића.

Одлични Гавриловић (4,42 до краја 8:11), па Брешћански (2,49 9:11), затим Ковачевић (1,51, 10:11). Хрватске пред голом Пајковића који је заменио Виријевића нигде није било. Србија је коначно искористила играча више после тајм аута и гола Урошевића за изједначење (0,36 до краја). Лако је анулиран последњи напад Хрвата али није било времена да се за неколико секунди стигне до преокрета, потпуног.

Уследили су петерци. Срби су били непогрешиви, Мартиновић, Којић, Ковачевић, Урошевић и гол одлуке Гладовић. У четвртој серији Виријевић је био на голу али није ни било потребно. Стојанцу је испала лопта, шута није ни било. Уз Гладовићев гол то је решило утакмицу.

Србија није водила ни једног момента. У првом полувремену захваљујући играчу меча капитену Мартиновићу, стрелцу три гола у другој четвртини било је 6:6. У трећих осам минута серија невероватних грешака, лоши и играч више и играч мање су Хрватима донели велику предност.

Предност која се чинила, обзиром на ситуацију у базену недостижном. Ипак, Срби су показали какву менталну снагу имају. Србија је имала играча више 11-4, два играча више 1-0, Хрватска играча више 8-4, дваиграча више 1-1 и петерци 3-3.