ВАЖНА ПОБЕДА - МИЛОСАВЉЕВ БРИЉИРАО: Србија "ПРЕСЛИШАЛА" Катар и преноси бодове у нову групу

17.01.2023. 21:57
Dejan Milosavljev, Žikica Milosavljević
Дејан Милосављев, Жикица Милосављевић / Извор: МН Press

Одлична игра изабраника Тонија Ђероне.

Рукометаши Србије победили су Катар са 34:24 у последњем мечу групе Е на Светском првенству. Тако су изабраници Тоније Ђероне пренели два бода у наредну рудну, где нас очекују дуели са Норвешком, Холандијом и Аргентином. Из наше групе Немачка има четири, а Катар нулу поред свог имена.

УРАГАН ФРЕЕБЕТОВА – Авиаторов лет доноси магичну дозу врхунских БОНУСА!

ФОРМУЛА 1: Ништа од Велике награде Кине

ОЧЕКИВАН ПОРАЗ: Звездашице пружиле јак отпор фаворизованим Италијанкама

Важна ствар је да се у редове Србије вратио Дејан Милосављев који је блистао у другм полувремну када је заиграо, а у пару са Владимиром Цупаром свакако чини један од најбољих голманских тандема на свету.

Напад је функционисао као и до сада, али одбрана је била далеко боља него против Немачке и то је учинило да убедљиво победимо селекцију коју са клупе води један од најбољих тренера свих времена Шпанац Валеро Ривера.

Светско првенство, 3. коло групе Е

КАТАР – СРБИЈА 24:34 (14:17)

КАТОВИЦЕ – Дворана: Сподек.

Судије: Хорачек и Новотни (обојица из Чешке)

КАТАР: Лепеница, Надер, Махмуд, Мадади 5, Капоте 1, Мемишевић 1, Гачевић, Тарек Абдала 5, Алдери, Сами, Али 5, Хасабалија 1, Хеиба 3, Шебл 3, Закар, Суљаковић.

СРБИЈА: Цупара, Воркапић 6, Борзаш 3, Абутовић, Радивојевић 7, Н. Илић 3, Пешмалбек 2, В. Илић 2, Кукић 2, Николић, Марсенић 4, Орбовић 1, Милосављевић, Додић, Ђорђић 4, Милосављев.

Иако је још у првом полувремену црвени картон због грубог старта добио Јовица Николић и опет смо као и против Немаца морали да играмо само са Орбовићем на десном беку то се није примећивало. Поготово у наставку када смо апсолутно доминирали на терену. Наравно сигурност је дошла од гола где је тек опорављени Милосављев показао да је можда и најбољи чувар мреже на свету.

На 11 минута пре краја искључен је и пивотмен Србије Драган Пешмалбек, али тада је већ било 28:18 па није било вероватноће да ће да се победа доведе у питање.