21.07.2017. 11:54
Dušan Mandić
Душан Мандић / Извор: МН Press

Одлична партија изабраника Дејана Савића.

Ватерполисти Србије савладали су Грчку резултатом 11:6 (2:1, 3:3, 3:0, 3:2) и освојили прво место у Ц групи Светског првенства. Трећим тријумфом у Будимпешти изабраници Дејана Савића директно су се пласирали у четвртфинале као лидер групе и прескочили дуел осмине финала у којима ће се борити другопласиране и трећепласиране селекције из четири групе шампионата.

ПАРТИЗАН ЗАПОЧИЊЕ ОДБРАНУ ТИТУЛЕ: Ђукић открио хоће ли Сума сутра дебитовати (ФОТО)

Џајић у неверици после Иртиша: То је било тако глупо (ГАЛЕРИЈА)

Грчка је била врло озбиљан ривал шампиона света у прве две четвртине. Леворуки Душан Мандић и Филип Филиповић донели су Србију вођство 2:1, али су Грци преокренули на 3:2 у другој деоници.

У тим тренуцима одлично је функционисала „незгодна страна“ нашег напада, па су Мандић и Филиповић вратили вођство Србији, 4:3.

Победник је решен у трећој четвртини коју је Србија решила у своју корист са 3:0. Стрелци су били Никола Јакшић, Стефан Митровић и Душко Пијетловић за 8:4.

Био је то практично крај дербија треће рунде, а изабраници Дејана Савића у базен ће поново у уторак, када је на програму дуел четвртинала.