СРБИЈО, ИЗВИНИ: Ђерона смогао снаге ОВО да каже после дебакла Орлова у Немачкој

16.01.2024. 21:12
Toni Đerona
Тони Ђерона / Извор: МН Press

Паковање кофера после само три одигране утакмице.

Рукомета репрезентација Србије после само три одигране утакмице завршила је учешће на Европском првенству у Немачкој. Орлови су са само једним освојеним бодом после драматичног пораза од селекције Црне Горе (29:30) заузели последње четврто место у групи "Ц".

СРБИЈА ЕЛИМИНИСАНА СА ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Црна Гора савладала ОрловеRukometna reprezentacija Srbije

СРБИЈА ЕЛИМИНИСАНА СА ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Црна Гора савладала Орлове

ГРЦИ САВЛАДАЛИ ЦРНУ ГОРУ: Хелени пети у ЕвропиVaterpolo reprezentacija Italije

ГРЦИ САВЛАДАЛИ ЦРНУ ГОРУ: Хелени пети у Европи

ПОТПИСАН УГОВОР: Дарко Стошић остаје веран KSW-u, познат термин следеће борбеDarko Stosić

ПОТПИСАН УГОВОР: Дарко Стошић остаје веран KSW-u, познат термин следеће борбе

Селектор Србије Тони Ђерона сматра да се “Орлови” нису опоравили од шока због изгубљеног бода са Исландом у премијерном мечу на шампионату.

– Честитке екипи Црне Горе за изузетно интензивну утакмицу, заслужено је победила. Ми смо ову утакмицу изгубили првог дана на овом првенству, у првој утакмици. Последња два минута против Исланда убацила су “вирус” у главе и унели несигурност од ког се нисмо опоравили до данас. Још у децембру смо рекли да ће да одлучује једна лопта и тако се и десило. Не само вечерас него у свим утакмицама. Тежак дан за навијаче у Србији и ја им се извињавам због тога – рекао је Ђерона на конференцији за новинаре.

Када је будућност репрезентације Србије у питању, Ђерона каже:

– Ова екипа мора да унапреди доста. Млади играчи из јуниорске селекције уз ове које смо већ добили куцају на врата овог тима и уз одређено искуство верујем да Србија има перспективу и  може да израсте у репрезентацију за велика дела - не губи наду шпански стручњак.

Најбољи појединац у редовима Србије Лазар Кукић био је видно разочаран после пораза:

- Не бих коментарисао мој учинак јер смо изгубили утакмицу, завршили на последњем месту и ово такмичење се за нас завршило катастрофално. Не знам шта бих друго рекао. Јако сам разочаран, цело првенство нисмо били комплетни свих 60 минута на свакој утакмици, што није довољно на оваквом такмичењу јер свака репрезентација има своје квалитете. Мислим да смо данас у одбрани били јако лоши и да нисмо имали довољно велико срце последњих 10-15 минута - закључио је Кукић.