СВЕТСКИ КУП: Делфини после Африке потопили и Амере (ФОТО)

12.09.2018. 18:35
Dejan Savić
Дејан Савић / Извор: Профимедиа

Нема и премца.

Ватерполисти Србије су у другом колу групе Б Светског купа савладали селекцију Америке са 14:8 (6:3, 3:1, 3:0, 2:4). Дан раније Делфини су били убедљиви против Јужне Африке славивши резултатом 21:3! Србија је прва у овој групи, а последњи меч у овом делу шампионата изабраници Дејана Савића играју против Хтватске у четвртак од 16 часова.

ПОНОВО ПРОТЕСТУЈЕ: Нејмар ГРМЕО на судије незадовољан третманом (ФОТО)

ОГЛАСИО СЕ ПОСЛЕ ТРИ МЕСЕЦА ТИШИНЕ: Јанковић донео одлуку у ком клубу наставља каријеру! (ФОТО)

У првој четвртини виђено је доста голова. Амриканци су први повели на овом мечу, али не и задуго, пошто су Делфини убрзо преокренули резултат и дошли до вођства. На полувремену резултат је износио 9:4 за Србију. На старту треће четвртине Србија је наставила са добром игро, Американци нису успевали да приђу голу српске репрезентације, па је исход на семафору пред последњи квартал гласио 12:4.

Америка је успела да искористи опуштање ватерполиста Србије и последњу деоницу реши у своју корист са 2:4. Међутим, то је било недовољно да се преокрене резултат на овом мечу, па су изабраници Дејана Савића славили са 14:8.

СРБИЈА: Ристичевић (шест одбрана), Мандић 5, В.Рашовић 2, Ранђеловић 1, Суботић 3, Лазић 1, Вицо, Драшовић, Јакшић, Стојановић 2, С.Рашовић.

САД: Барон (седам одбрана), Водхед, Оберт, Халок 1, Купидо, Карнигла 1, Ролс, Бовен 2, Стивенсон 2, Смит, Ирвинг 2.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.