СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Српски оклопници нису личили на себе, због тога су и изгубили

07.04.2017. 17:53
SP u hokeju
СП у хокеју / Извор: Фото: Елвар Freyr Palsson

Шампионат се одржава у румунском Галацу.

Сениорска хокејашка репрезентација Србије поражена је после продужетка од селекције Шпаније резултатом 5:4 (3:0, 1:2, 0:2, 1:0), у четвртом колу Светског првенства Дивизије ИИ, Група А које се одржава у румунском Галацу.

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Велика победа репрезентације Србије (ФОТО)

ДОБРА ВЕСТ ЗА СРБИЈУ: Поново ће ИМАТИ представника у ОВОМ такмичењу (ФОТО)

Наши хокејаши нису били ни налик екипи која је дан раније декласирала Белгију (9:2), али су и поред резултатског заостатка од 0:3 и 1:4 успели да се врате у игру, изборе продужетак, али не и да стигну до другог тријумфа на турниру, па су њихове шансе за освајање медаље сведене у домен теорије и зависиће више од резултата осталих мечева, него од српских "оклопника".

После очајне игре у првој трећини коју су изгубили 3:0, Мирко Ђумић је накратко вратио Орлове у игру, да би на половини меча Фуентес вратио ривалу три гола предности. У завршници другог периода наду за успех на овом мечу вратио је Павле Огризовић, да би у последњих 20 минута головима Димитрија Филиповића у 45. и Марка Миловановића четири минута пре краја српски хокејаши дошли у ситуацију да се боре за победу. На старту продужетка који се играо до "златног гола", минут и по смо успевали да одбранимо резултат са играчем мање, два минута пре краја преко Марка Бркушанина смо омогли до победе, да би у контранападу Гастон Гонзалез донео Шпанцима први тријумф на турниру.

У другом мечу претпоследње рунде играју Исланд и Белгија, а од исхода тог меча зависиће хоће ли Србија имати шансе да се у последњем колу против Исланда бори за бронзану медаљу. У вечерњем термину (19 часова), у једном од дербија целокупног турнира састају домаћин Румунија и Аустралија, једина непоражена селекција на турниру.

ДОБРА ВЕСТ ЗА АТЛЕТИКУ: Гради се стадион у Смедереву