КРАЈ ЗА ДЕЛФИНЕ: Хрвати бољи од Србије на Светском првенству

29.06.2022. 15:29
vaterpolo reprezentacija Srbije
ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Лош почетак треће деонице пресудио.

Ватерполо репрезентација Србије поражена је у четвртфиналу Светског првенства у Будимпешти, од селекције Хрватске са 12:14 (1:1, 3:4, 5:5, 3:4).

СП У ВАТЕРПОЛУ: Грци растужили Србина

А, ГДЕ СМО МИ!? За Удовичића Србија није међу фаворитима за светско злато

Кључну предност ривал је направио у трећој деоници, када су везали три гола, и стекли лепу предност. Вратила се Србија у игру, стигла на гол заостатка, имала посед за изједначење, али без ефекта. Средином четврте четвртине Баракуде су поново стекле 3, и тада је било јасно да ће Хрватска у полуфинале.

Нису изабраници Дејана Савића деловали свеже, било је доста промашаја, одбрана је шкрипала у одређеним моментима, а апсолутну већину голова Хрвати су дали са играчем више.

Меч уживо можете пратити на СрбијаДанас.

Крај меча: Србија - Хрватска 12:14
31. минут
Гооол! 12:14

Мандић, можда и последња нада.

31. минут
Гол - 11:14

Лобован је Митровић у задњој секунди.

29. минут
ГОООЛ! 11:13

Последња нада за Делфине, на минус два смо.

28. минут
Гол - 10:13

Поново је три разлике за Хрвате.

26. минут
Гол - 10:12

Жувела погађа, поново воде са 2.

26. минут
Гооооол! 10:11

Рашооовић. На голу заостатка смо.

25.минут
Гол - 9:11

Лука Букић погађа за два гола разлике за Хрвате. Имали су Делфини прилику да изједначе, али није било гола.

Крај треће четвртине: 9:10
24. минут
ГОООЛ! 9:10

Маестрална акција Делфина, поново смо на голу заостатка.

23. минут
Гол - 8:10

У задњој секунди Франко Лазић даје гол. Штета.

22. минут
ГОООООЛ 8:9

Мандић са пенала. Стижемо!

21. минут
ГООООЛ - 7:9

Поново Мандић, уноси нову наду Делфинима. Сада се мора порадити на одбрани, али ривал готово увек има играча више.

21. минут
Гол - 6:9

Франко Лазић доноси нову предност од три гола Баракудама.

20. минут
ГООООЛ! 6:8

Душан Мандииић! Његов први погодак на мечу, надамо се не и последњи. Можда наговештава преокрет.

20. минут
Гол - 5:8

Додали су гас ватерполисти Хрватске, и са три брза гола стекли велику предност од три разлике.

18. минут
Гол - 5:7

Превише простора имали су Хрвати у овом нападу и искористили то на најбољи могући начин, голом, којим стижу до предности од два разлике.

18.минут
Гол - 5:6

Са играчем више Хрвати стижу до новог вођства.

17. минут
ГОООООЛ! 5:5

Генијалан потез Гаврила Суботића и гол. Четврти његов на Првенству, а пети Србије на овом мечу.

Крај друге четвртине 4:5

14. минут
Гол - 4:5

Сјајан напад Хрватске крунисан голом. Поново воде поготком разлике.

14. минут
ГООООЛ! 4:4

Још једном Јакшић. Имали смо играча више, израдили одбрану противника и погодили.

13. минут
Гол - 3:4

Харков са петерца погађа за ново вођство Баракуда. Кажњени су наши јер нису чули судију да је показао искључење, отуда петерац за ривала.

13. минут
ГОООЛ! 3:3

Ево гола са центарске позиције. Јакшић је погодио и донео изједначење.

12. минут
Гол - 2:3

Још једном воде Хрвати.Брзо се игра сад.

11. минут
ГООООЛ! 2:2

Вицо доноси изједначење, одмах по примљеном голу.

11. минут
Гол - 1:2

Зувела је погодио за ново вођство Баракуда. Имали су играча више, добро смо покривали, али при истеку напада нашао је пукотину и погодио.

Крај прве четвртине: 1:1
7. минут
ГОООЛ! 1:1

Импресиван ударац Виктора Рашовића са велике дистанце. Прецизно и снажно, изједначење.

6. минут
Без промене резултата. Бране се одлично Хрвати, наши промашују. Додуше, и дефанзива Делфина је јако добра.
3. минут
Гол! 0:1

Први до гола стижу Хрвати. Имала је и Србија своју прилику, уз играча више, али нису искористили.

1. минут
Почео је меч Србије и Хрватске. Брже су до лопте допливале Баракуде и имаће први напад.
Уочи меча

Делфини су били први у својој групи са САД-ом, Аустралијом и Казахстаном, те су тако изборили директан пласман међу осам најбољих, док су Хрвати до ове фазе морали кроз доигравање. Они су у њему победили Грузију 13:7.

У последњих пет међусобних сусрета, бољи биланс има наш тим (3:2). На најскоријем дуелу славили су Хрвати, у групној фази Олимпијских игара, на којима је ипак чета Дејана Савића стигла до златног одличја.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како Новак Ђоковић имитира Рафаела Надала