Ватерполисти Новог Београда бољи од дубровачког Југа

12.04.2024. 10:08
VK Novi Beograd
ВК Нови Београд / Извор: МН Press

Ватерполисти Новог Београда савладали су у Сплиту у утакмици Јадранске лиге дубровачки Југ резултатом 16:14 после петераца, пошто је после 32 минута игре било 11:11.

Дубровчани су у другој четвртини успели да стекну два кола предности (7:5), али Новобеограђани нису дозволили екипи Југа да се резултатски одлепи.

забраници тренера Живка Гоцића успели су да направе преокрет и имали неколико прилика да питање победника реше пре пенала, али нису имали среће, пошто је Никола Јакшић у последњој секунди погодио стативу.

Непогрешиви су били играчи Новог Београда у петерцима и заслужено су освојили два веома важна бода. Најефикаснији у победничком табору били су Милош Ћук и Филип Филиповић са по два гола, док се у екипи Југа истакао Марко Жувела са три поготка.

На табели води сплитски Јадран који има 17 бодова, док је Нови Београд на другом месту са 14 бодова, али и утакмицом мање.

Већ у данас од 20.45 Новобеограђани играју против Јадарана из Херцег Новог, а евентуалном победом би се изједначили на врху табеле са Сплићанима.

У том случају, о титули шампиона Јадранске лиге одлучио би последњи меч који би Нови Београд играо против сплитског Јадрана у суботу од 20 часова и 45 минута.