Ватерполисти Новог Београда после петераца изгубили од Про Река

03.04.2024. 08:32
VK Novi Beograd
ВК Нови Београд / Извор: МН Press

Ватерполисти Новог Београда поражени су вечерас од екипе Про Река у дербију трећег кола ТОП 8 фазе Лиге шампиона након петераца резултатом 15:14.

У другом мечу трећег кола А групе ТОП 8 фазе Лиге шампиона Марсеј је као гост победио Јадран у Сплиту са 14:12.

Италијански тим је играо много боље у првом полувремену. Домаћи су имали проблема пре свега са реализацијом, у неколико наврата погађали су оквир гола, што је искусни тим Про Река искористио на прави начин и почетком треће деонице стигао је до шест голова предности - 8:2.

Међутим, изабраници тренера Живка Гоцића показали су карактер, нису помишљали на предају и полако су топили предност гостију. Одлично је бранио голман домаћих Франческо Де Микелис, зауставио је два петерца у последњој четвртини, а голом Димитриоса Скумпакиса Нови Београд је стигао до изједначења. Имали су Новобеограђани и шансу за тријумф, али је у последњем нападу, само неколико секунди пре краја, шут Марка Радуловића одбранио је голман гостију Марко Де Лунго.

У пенал серији Про Реко је као и у претходна два финала Лиге шампиона у дуелима са Новим Београдом имао више среће. У петој серији Ђорђе Вучинић био је непрецизан, а одлучујући пенал за Про Реко реализовао је Франческо Ди Фулвио.

У победничком табору најефикаснији био је Ђакомо Канела са три гола, док се код Новог Београда Скумпакис три пута уписао у листу стрелаца.