ВЕЛИКИ УСПЕХ: Српске боксерке избориле четири финала на Првенству Европе

25.04.2024. 19:01
Natalija Šandrina
Наталија Шандрина / Извор: ТАНЈУГ/ BSS/ ДРАГАНА СТЈЕПАНОВИЋ

Србија је имала 11 боксерки у полуфиналу Првенства Европе у Београду. Од тога њих четири ће да се боре за злато.

Борбу за  титулу првака обезбедиле су Кристина Нађ Варга, Сара Ћирковић, Наталија Шадрина и Кристина Кулухова, и у суботу 27. априла боксоваће у финалу под сводовима београдске хале "Александар Николић".

Кристина Нађ Варга (категорија до 48 кг). је боксовала само једну рунду против Бугарке Севде Асенове. Борба је у паузи између рунди прекинута због повреде шаке Бугарке. Прву рунду добила Кристина 4:1 и тако је обезбедила пласман у финале. За титулу ће се борити против Рускиње Јулијане Чумгалакове, која је савладала на поене 5:0 Италијанку Ђовану Марчесе.

Победничку серију је према очекивању, наставила Сара Ћирковић (до 54 кг). Савладала је на поене једногласном одлуком судија 5:0 Хану Лакатор из Мађарске и у финалу ће да боксује против Румунке Лакрамиоре Периок.

Наталија Шадрина (до 60 кг) је такође у финалу. Она је је савладала Иркињу Кели Ен Херингтон подељеном одлуком судија 4:1. У финалу ће да боксује против Рускиње Нуне Асатријан.

И друга Рускиње у српском тиму, Кристина Кулухова (до 63 кг) је у финалу. Победила је једногласном одлуком судија – 5:0 Тамару Кубалову из Словачке. У финалу ће да боксује против Russkinje Елене Бабичеве, која је савладала на поене Аслахан Мехмедову из Бугарске.

Бронзе су освојиле Нина Радовановић (до 50 кг изгубила од Бугарке Златиславе Чуканове), Драгана Јовановић (до 52 кг поражена на поене 5:0 од Анастасије из Русије), Анђела Бранковић (до 57 кг поражена на поене 5:0 од Дарије Абрамове из Русије), Милена Матовић (до 66 кг изгубила од Албине Молдажанове из Русије), Николина Гајић (до 75 кг изгубила од Рускиња Анастасија Шамонова), Елма Хајровић (до 81 кг изгубила од Луције Билобрк из Хрватске) и Сара Миљковић ( 81 кг поражена од Рускиње Кристине Ткачев).