ВН МАЂАРСКЕ: Хамилтон најбржи на данашњем тренингу!

22.07.2023. 15:24
Luis Hamilton
Луис Хамилтон / Извор: Профимедиа

Следи нам спектакл...

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон био је најбржи на данашњем трећем тренингу уочи квалификација за трку Формуле 1 за Велику награду Мађарске

СП ФУКУОКА: Контић и Мартиновић шести у Јапану

РЕКОРД: Најбржи нокаут у историји у Мајамију (ВИДЕО)

САН О ЗЛАТУ ЖИВИ: Ивана Вулета се пласирала на Олимпијске игре!

Седмоструки светски шампион остварио је резултат од 1:17,811 минута и био је бржи од Макса Верстапена из Ред Була за 0,250 секунди.

Возач Ред Була Серхио Перес био је трећи, а четврти Нико Хулкенберг из Хаса. Пето место заузео је Ландо Норис из Мекларена, шести је био Џорџ Расел из Мерцедеса, а седмо и осмо место заузели су возачи Ферарија Шарл Леклер и Карлос Саинц.

Возач Астон Мартина Фернандо Алонсо био је девети, а Валтери Ботас из Алфа Ромеа 10.

Аустралијанац Данијел Рикардо које се овог викенда вратио у Формулу 1 у Алфа Таурију, био је 18.

Квалификације се возе од 16 часова, а трка за Велику награду Мађарске на програму је у недељу од 15 часова.