ВН САД: Шампион се не предаје, уписао је 50. победу (ФОТО)

23.10.2016. 22:57
Luis Hamilton
Луис Хамилтон / Извор: Реутерс

До краја сезоне остале су још три трке, у Мексику, Бразилу и Абу Дабију.

Борба за титулу у шампионату Формуле 1 се наставља. У трци за Велику награду Сједињених Америчких Држава победио је возач Мерцедеса, Луис Хамилтон, а иза њега су кроз циљ на стази у Остину прошао тимски колега Нико Розберг. Место на подијуму обезбедио је и Данијел Рикардо, из Ред Була. Британац, који брани титулу искористио је пол позицију и сада је заостатак за водећим у пласману, Розбергом смањио на 26 бодова

Хамилтону је ово била јубиларна, 50. победа у каријери.

Осим поменуте тројке, бодове су освојили и Себастијан Фетел, Фернандо Алонсо, Карлос Саинц, Фелипе Маса, Серхио Перез, Џенсон Батон и Роман Грожан. Трку нису завршили Макс Ферштапен, Кими Раиконен, Естебан Гутиерез и Нико Хилкенберг.

До краја сезоне остале су још три трке, у Мексику (следећег викенда), Бразилу и Абу Дабију, а као што је речено разлика између Розберга и Хамилтона је 26 бодова. Немац има 331, а Британац 305. Најближи пртаилац који нема никакве шансе у борби за трон је Риакрдо, са "само" 227 бодова.