ВН САН МАРИНА: Четврти узастопни тријумф Бањаје

04.09.2022. 15:48
Frančesko Banjaja
Франческо Бањаја / Извор: Профимедиа

Квартараро и даље води у шампионату.

Возач Дукатија Италијан Франческо Бањаја победио је данас у трци Мото ГП шампионата за Велику награду Сан Марина и Риминија, која је вожена на стази у Мизану. Бањаја је на стази "Марко Симончели" остварио четврту узастопну победу у сезони. Он је трку завршио за 41:43.199 минута.

ТРАГЕДИЈА: Познати атлетичар УБИЈЕН испред ноћног клуба!

СРБИЈА ДОМАЋИН СП У КОШАРЦИ ЗА СРЕДЊОШКОЛЦЕ: Танасковић најавио богат спортски садржај

СРБИЈА У БОРБИ ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ: Рашовић УПОЗОРАВА - Французи су ВРХУНСКА ЕКИПА!

Друго место припало возачу Гресинија Италијану Енеа Бастијанини, који је за победником каснио 0,034 секунде. Треће место освојио је Шпанац Маверик Вињалес из екипе Априлија. Актуелни светски шампион возач Јамахе Француз Фабио Квартараро освојио је пето место у Мизану.

Квартараро је први у генералном пласману возача са 211 бодова, испред Бањаје који има 181 и Шпанца Алеша Еспаргара са 178 бодова. Наредна трка у Мото ГП шампионату на програму је 18. септембра за Велику награду Арагона.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте најбољи ритерн у историји тениса