ЧЕТВРТИ ВЕЗАНИ ПОРАЗ: Војводина немоћна у Немачкој!

27.02.2024. 20:48
RK Vojvodina - Živan Pešić
РК Војводина - Живан Пешић / Извор: МН Press

Лале наставиле "црни низ"...

Рукометаши Војводине уписали су и четврти узастопни пораз у Лиги Европе. Они су у петом колу Групе 3 вечерас поражени у Немачкој од домаћег Фленсбурга са 42:30 (20:16).

СТРЕЉАШТВО: Александра и Алекса освојили сребро на Првенству ЕвропеStreljaÅ¡tvo puÅ¡ka

СТРЕЉАШТВО: Александра и Алекса освојили сребро на Првенству Европе

СУДБИНО КЛЕТА: Момак коме је Стефан Савић пре две године спасао живот дошао му на сахрану (ВИДЕО)Sahrana Stefana Savića

Рвачи Србије освојили девет медаља у ЗагребуRvačka reprezentacija Srbije do 17 godina

Рвачи Србије освојили девет медаља у Загребу

Током првог полувремена Војводина се солидно резултатски држала, пре свега захваљујући чак 11 одбрана голмана Франа Лучина у првом полувремену. За то време, екипа Фленсбурга је имала само једну изгубљену лопту, а и поред тако великог броја Лучинових одбрана, успела је да у првом полувремену постигна чак 20 голова.

Пришла је Војводина на само три гола заостатка (21:18) у трећем минуту другог полувремена, а минут касније феноменални Фран Лучич брани два зицера противничких играча у истом нападу!

Али само пет-шест минута касније Фленсбург је већ водио са седам голова разлике, било је 27:20, док је до краја и та разлика скоро удвостручена.

Норвежанин Педерсен је са 10 голова био најефикаснији у екипи Фленсбурга, а код Новосађана истакао се Словенац Оцвирк са 12 погодака.

Уочи послдњег кола, Фленсбург је први на табели са 8 бодова, следи Силкеборг са 6, трећи је Кадетен са 4, а Војводина је последња са два бода.

Ипак, тим тренера Бориса Ројевића још има шансе за пласман у осмину финала, односно за освајање трећег места у групи. За то ће екипи Војводине бити неопходна победа над Кадетеном у Новом Саду од најмање четири гола разлике.