ЖЕЛЕ ДА НАПАДНУ ЛИГУ ШАМПИОНА: Раднички вратио искусног хрватског репрезентативца
Искусни хрватски ватерполо репрезентативац Јосип Врлић потписао је уговор са Радничким, саопштио је клуб из Крагујевца.
Врлић ће по трећи пут у каријери играти за Раднички.
- И у 40. години Врлић наставља да игра на врхунском нивоу, што је потврдио током ове сезоне наступима за загребачку Младост у Лиги шампиона, али и играма у капици репрезентације Хрватске, са којом је и даље један од најважнијих играча на највећој међународној сцени. Горостасни центар из Ријеке био је једна од кључних карика генерације која је Хрватској донела сребрну медаљу на Олимпијским играма у Паризу 2024. године, злато на Светском првенству у Дохи исте године, као и европску титулу освојену у Сплиту 2022 - наводи се на сајту Радничког.
Врлић је играо за Раднички у два мандата (2014-2015. и 2021-2023), а за то време са клубом из Крагујевца освојио је два Купа Србије. Он је поред Радничког играо и за Приморје, Барселонету, Флуминенсе, Југ, Младост и Јадран Сплит.
- Раднички је клуб у којем сам се увек осећао добро. Овде сам имао одлично окружење, још боље људе и односе, и стекао пријатељства која трају и данас. Носим стварно лепа искуства из претходних периода. Увек сам се радо враћао у Крагујевац, јер знам какву енергију клуб има и колико људи овде воле ватерполо - изјавио је Врлић.
- Када се појавила могућност повратка, није ми било тешко одлучити. Разговарали смо и видео сам какви су планови и амбиције клуба у наредном периоду. Требало ми је мало времена да све сагледам, посебно због једне специфичности коју је ова одлука носила са собом. Ипак на крају сам осетио да је повратак у Раднички прави избор за мене - додао је Врлић.
Искусни хрватски репрезентативац изјавио је да сматра да Раднички поседује квалитет за највеће домете, како у домаћим такмичењима, тако и на европској сцени.
- Екипа Радничког има велики квалитет. Ради се о врхунским играчима који имају искустава највећих такмичења, што је јако важно за велике резултате. Управо тај састав био је један од разлога због којих ми је одлука о повратку била још лакша. Види се да клуб има јасну визију, да се озбиљно ради не само на терену него и ван њега. Сви делимо исте амбиције, а то је освајање ЛШ - навео је Врлић.
- Сигуран сам да имамо тим који може остварити велике резултате. Надам се да ће, како се каже, бити трећа срећа. Имамо квалитета да будемо конкурентни свима и верујем да можемо да направимо добар резултат у Европи - истакао је нови ватерполиста Радничког.
Врлић је треће појачање Радничког у овом прелазном року. Уговоре са клубом из Крагујевца су претходно потписали Иван Марцелић и Никола Лукић.