СРБИЈА ЈЕ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Туркиње пале и у Београду

12.04.2023. 19:48
ženska rukometna reprezentacija Srbije
женска рукометна репрезентација Србије / Извор: МН Press

Сјајна игра наших девојака...

Рукометашице Србије избориле су пласман на Светско првенство, пошто су и реваншу баража у Београду биле боље од Турске. Наш тим је славио са 32:25.

Нови Београд декласирао Војводину

ПАРТИЗАН РАСПУСТИО ТИМ: Играчи стављени на трансфер листу

ИЗНЕНАДА: Отказ Тонију Ђерони!

Изабранице Уроша Брегара су први меч у Гиресуну добиле са 33:24, па на ауторитативан начин одлазе на шампионат који ће се крајем године играти у скандинавским земљама.

Била ја Турска достојан ривал, намучила је прилично екипу Уроша Брегара у првом полувремену.

После 30 минута рукометашице Србије је била на минималној предност (16:15), а домаћа чета имала је доста осцилација и резултатска клацкалица обележила је овај део.

Водиле су рукометашице Србије и са три гола предности, али борбене Туркиње играле су растерећено и сваку грешку су користиле, што им је у једном тренутку донело и вођство.

Србија је у наставку показала квалитет, заиграла боље у одбрани што је донело резултат и полако је кренула да крчи пут ка СП, а почетком других 30 минута домаћин је преломио меч у своју корист.

Сусрет на Бањици био је и опроштај пет искусних репрезентативки Кристине Лишчевић, Јоване Стоиљковић, Јелене Лавко, Кристине Граовац и Тамара Радојевић, које више неће носити национални дрес.