ЗВАНИЧНО: Партизан у Лиги шампиона!
Гробари у екстази
Предлог проширења Лиге шампиона у рукомету на 24 екипе је прихваћен, те је тако Партизан и званично постао члан елитног такмичења!
Међу 27 пријава за елитно клупско такмичење у Европи, ЕХФ је одбацио наде Татабање (Мађарска), Валура (првака Исланда) и Елверума (вицешампиона Норвешке).
Интересантно, Србија није имала представника у Лиги шампиона пуних 11 година, када је последњи пут Војводина наступала у елитном такмичењу, али се није прославила. У сезони 2015/16 одиграла је 10 мечева, осам је изгубила и у два је тријумфовала.
Сада је познато и званично ко ће наступати:
Загреб (Хрватска), Олборг (Данска), Барселона (Шпанија), ПСЖ (Француска), Магдебург (Немачка), Веспрем (Мађарска), Колштад (Норвешка), Индустрија Килце (Пољска), Спортинг (Португалија), Динамо Букурешт (Румунија), Мелсунген (Немачка), Орхус и ГОГ Гудме (Данска), Нант и Монпеље (Француска), Фуксе Берлин (Немачка), ОТП Банк ПИК Сегед (Мађарска), Вардар (Сев. Македонија), Порто (Португалија), Цеље Пивоварна Лашко (Словенија), ПАРТИЗАН (Србија), Кринс-Луцерн (Швајцарска) и Кристијанштад (Шведска).