ЗВЕЗДА ПОТОПИЛА ИТАЛИЈАНЕ: Црвено-бели на корак од Лиге шампиона!

16.10.2021. 20:15
VK Crvena zvezda
ВК Црвена звезда / Извор: МН Press

Феноменалан успех Београђана.

У првој утакмици плеј-оф рунде квалификација за Лигу шампиона, Црвена звезда је победила у гостима Савону резултатом 9:8 и тако стигла на корак од пласмана у Лигу шампиона!

Mozzart даје највеће квоте на свету: Челси 1,70, Дортмунд 1,50, Лион 2,35!

ДЕРБИ ПРИПАО ЗВЕЗДИ: После велике БИТКЕ пао вицешампион Србије

ЗАГРЕБ СЛАВИ СРБИНА! Динамо губио три гола разлике у великом дербију, а онда је наш нападач спасао тим

У мечу пуном преокрета Звезда је головима Ивана Басаре водила и 9:7, али је Савона у последњим секундама смањила.

Црвено-бели су фантастично одиграли у самој завршници меча. Италијани су на шест минута пре краја повели 7:6, да би три и по минута чували предност. Изгледало је да ће изабраници Алберта Анђелинија стећи преност на свом базену, али су уследила два фуриозна минута Београђана и серија 3:0, која је преломила ову утакмицу.

Звездину голеаду отворио је Вук Милојевић својим првим поготком на мечу, да би потом два пута Басара надмудрио голмана Николу да Ролда.

Ривали су се често смењивали у вођству, па се чекао само тренутак који ће преломити на чију ће страну превагнути резултат. Гости су током целог сусрета мучили муку како да зауставе сјајног Црногорца Небојшу Вушковића, који је на крају у колони имао четири гола, али је зато осујетила све прилазе голу осталих играча Савоне. Код Италијана, Матео Грата је постигоао два гола, а капитен Валерио Рицо један, то су једини ватерполисти домаће екипе који су се уписали у стрелце.

У Звездином саставу, предњачио је Басара са три поготка, два гола је постигао Богдан Ђурић, а по један Танкосић, Суботић, Милојевић и Вукићевић.