ОПОМЕНА У ПРАВИ ЧАС: Мароко ИЗНЕНАДИО Орлове у Торину! (ВИДЕО+ФОТО)

23.03.2018. 20:10
fudbalska reprzeentacija Srbije
фудбалска репрзеентација Србије / Извор: Реутерс

Изабраници Младена Крстајића поражени у првој провери пред одлазак на СП у Русији.

Фудбалска репрезентација Србије поражена је у првој припремној утакмици, у склопу припрема за учешће на Мондијалу у Русији, од селекције Марока (1:2). Орлови су лоше ушли у меч, афричка селекција је после ослобођеног притиска на почетку утакмице, показала своје вредности и до полувремена постигла два гола.

УМЕШАЛИ И НОВАКА ЂОКОВИЋА: Мароканци се увредили због изјаве Коларова, имали су бруталан одговор! (ФОТО)

ВЕЛИКА ТРАГЕДИЈА! Прослављеном репрезентативцу ПРЕМИНУО син! (ФОТО)

БОГАТО: Зна се колико ће Орлови ЗАРАДИТИ у новом такмичењу УЕФА! Ова СУМА им је загарантована (ФОТО)

Ако је веровати оној народној "први се мачићи у воду бацају", не треба губити веру у Крстајићеве изабранике. Међутим, уколико се приступ и ангажовање на терену не промени за четири дана у Лондону против Нигерије, а нарочито на премијери Мондијала са Швајцарцима, Орлови немају чему да се надају на Светском првенству.

Грешке Немање Максимовића приликом скривљеног пенала код првог гола, када је Зијех реализовао најстрожу казну, и закаснеле интервенције код поготка Бутаиба у финишу првог дела, најмањи су проблем у потпуно анемичној игри Србије. Најбољи европски играчи, попут Матића, траженог Живковића, "пробуђеног" Митровића, нису били ни изблиза убојити као учинком у својим клубовима.

Maroko
Мароко / Извор: Реутерс

Ни у другом полувремену ништа боље Орлови нису изгледали. Ретке прилике пред голом Мунира, српски репрезентативци нису успели да претворе у изједначење.

Јер, Мароканци нису фудбалска велесила. По квалитету заостају за Швајцарском, о Бразилу да и не причамо, али нема сумње да Србија поседује квалитет који ју је одвео на Мондијал. У овом дуелу пресудила је већа жеља и афричка агресивност, остаје да се надамо да ће за четири дана у Лондону против Нигерије наши репрезентативци бити много више мотивисанији и конкретнији. У супротном, 17. јуна на премијери Мондијала против Костарике, лоше нам се пише.

Како је меч текао из минута у минут, можете да прочитате у наставку текста.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90. минут - Меч је продужен четири минута.

87. минут - Изнанада добра шанса за Гаћиновића! Добро га је пронашао Пријовић, али ударац преко пречке.

86. минут - Набачена лопта из слободног ударца Миливојевића, мирисало је на шансу, али су се Мароканци одбранили.

83. минут - Поново Крстајић мења. Уместо Љајића у игру је ушао Пријовић.

79. минут - Капитена Коларова мења Иван Обрадовић.

77. минут - Велика прилика за Александра Митровића, из близине са петерца шутирао је непрецизно, али га је одбрана изблокирала и лопта је завршила у корнеру. Љајић на другу стативу је пребацио "бубамару", Тошић слабо одреаговао главом.

75. минут - Измена и у Мароку. Уместо Дирара улази Азиз.

74. минут - Добра прилика за Марка Грујића, шут главом фудбалера Кардифа отишао је поред гола.

73. минут - Велики поклон за играче Марока. Зијех се нашао сам испред Дмитровића, али га је сустигао Максимовић и искупио се за претходне киксеве. Одмах потом Никола је уступио место Браниславу Ивановићу.

70. минут - Гвида је јавно опоменуо Бусуфу, жути картон за играча Марока. У међувремену у игри је и Мијат Гаћиновић уместо Душана Тадића.

66. минут - Нова измена у Србији. Уместо Немање Матића улази Марко Грујић.

Maroko

59. минут - Нови центаршут са бока, у казненом простору био је Костић, чији је ударац главом отишао далеко од циља.

57. минут - Шанса за Србију: после центаршута капитена Коларова, Митровић је био испред Мунира, али је голман Марока био бржи и сачувао мрежу.

53. минут - Покушај Бусуфе са преко 20 метара са дистанце, далеко поред Дмитровићевог гола.

51. минут - Опет Мароко прети, после продора по десној страни, Баста је уклизавањем испред Беланде избио у корнер. У наставку акције смо се одбранили.

46. минут - Крстајић мења. На терену је Лука Миливојевић уместо Живковића.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.

45. минут - Слободан ударац извео је Коларов, послао је поред живог зида, али су наши играчи закаснили да испрате намеру капитена.

40. минут - 1:2!!!!!!! ГОООООЛ!!! Поново Мароко води!  Кратко је трајала радост Орлова, пошто је већ у наредном нападу Бутаиб побегао Максимовићу и постигао други гол за афричку селекцију.

37. минут - 1:1!!!!! ГООООЛ Србија је изједначила. Љајић је асистирао као на малом фудбалу Тадићу, који је избегао офсајд и на најлепши начин обележио вечерашњи јубилеј, голом у мрежи Мароканаца.

34. минут - Поново је запретио Мароко преко Амбрабрата, али је Дмитровић истрчавањем зауставио његову намеру.

32. минут - Два узастопна корнера за Србију, оба пута је афричка селекција избила лопту без проблема.

27. минут - Пенал за Мароко!!! После фаула Максимовића над Аврамом, кога је српски дефанзивац повлачио, судија Гвида је показао на белу тачку. ГОООООЛ!!!!!! Сигуран реализатор Хаким Зијах је послао лопту испод голмана Дмитровића за вођство Мароканаца - 0:1!!!!

24. минут - Опасан центаршут Амбрабата, на месту је Дмитровић.

23. минут - Слободан ударац Коларова са 28 метара завршио је у наручју афричког чувара мреже.

20. минут - Нова одлична шанса за Србију. После центаршута са бока, највиши у шеснаестерцу био је Душко Тошић и ударцем главом послао лопту изнад пречке. Орлови су могли до вођства.

16. минут - први жути картон на мечу за играче Марока, а одмах потом у бележници Гвида нашао се и Никола Максимовић.

12. минут - Подршка ривалу Србије стиже са трибина, навијачи Марока сваки контакт са лоптом њихових љубимаца бодре "Оле, оле"...

Navijači Maroka
Навијачи Марока / Извор: Реутерс

10. минут - Мароко се ослободио почетног притиска Србије и држи лопту у својим ногама.

8. минут - Никола Максимовић је погрешио и створио шансу Мароканцима, коју је срећом отклонила одбрана Орлова, избацивши лопту у корнер. У наставку акције наши играчи су успешно изнели лопту са своје половине.

3. минут - Центаршут из слободног ударца, прошао је испод голмана Марока, али је Тошић закаснио да одреагује и шанса за Србију је пропала.