27.03.2018. 20:50 23:53
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: Реутерс

"Орлови" славили против афричке селекције.

Фудбалери Србије поправили су утисак из пораза од Марока и у Лондону савладали Нигерију резултатом 2:0 (0:0). Изабраници Младена Крстајића били су бољи ривал од афричке селекције и за ангажованију игру су „награђени“ са три гола Александра Митровића, од којих су призната два у другом полувремену.

УЕФА ОДОБРИЛА: Играч МОЖЕ да игра за два клуба у истом такмичењу (ФОТО)

ЛУДИЛО МОЗГА! Европска селекција званично објавила БОЈКОТ Мондијала у Русији! (ФОТО)

Нападач „орлова“ крунисао је добру партију целог тима. Одбрана са штоперским тандемом Ивановић-Настасић је била концентрисанија него у Торину, везни ред је марљиво градио игру, док је нападачки трио Тадић-Костић-Митровић подсетио на нека добра стара времена из квалификација за Светско првенство.

„Орлови“ су постигли гол већ у првом полувремену, Митровићева лопта после ударца главом у 13. минуту је прешла гол линију, али судије то нису виделе.

Правда је задоовљена у наставку меча, када је нападач Њукасла на позајмици у Фуламу показао да ће бити главни нападачки адут наше селекције у Русији. Снажни центарфор је био немилосрдан реализатор у 68. и 81. минуту, па ће тријумф над Нигеријом сигурно побољшати атмосферу у табору „Орлова“ у предвечерје највеће светковине светског фудбала.

Nemanja Matić
Немања Матић / Извор: Реутерс

Србија - Нигерија 2:0 (0:0)

СТАДИОН: Хајв у Лондону.

СТРЕЛЦИ: Митровић у 68 и 81. минуту.

ЖУТИ КАРТОНИ: Огу (Нигерија) - Митровић (Србија).

СРБИЈА: Стојковић, Рукавина, Ивановић, Настасић, Коларов, Миливојевић, Матић (од 65. Грујић), Тадић (од 90. Максимовић), Љајић (од 80. Живковић), Костић (од 88. Гаћиновић), Митровић.

НИГЕРИЈА: Узохо, Ебуехи, Трост-Екунг, Идову (од 85. Ајна), Авазијен, Ндиди (од 85. Агу), Оби (од 77. Симон), Ивоби (од 88. Ајаји), Онази (од 77. Огу), Мозес (од 46. Игало), Муса.

Детаље са стадиона Барнета пратили сте уживо на Србији Данас.

81. минут, - ГООООЛ, 2:0, Митровић! Мајсторија Тадића поред леве аут линије, додадање до Костића, повратна лопта за Митровића и мат, 2:0!

68. минут - ГООООЛ, 1:0, Митровић! После акције Костића лопта је "села" на левицу нападача Србије који је немилосрдно затресао мрежу афричке селекције.

65. минут - Немања Матић уступио је место на терену Марку Грујићу.

64. минут - Изненадна шанса за Нигерију после аута, Стојковић је одбранио ударац са земље нападача "Супер орлова" Игалоа који је на полувремену заменио Мозеса.

59. минут - Нова опасна акција после прекида, али Ивановић није добро захватио лопту.

50. минут - Одлична акција Србије, дупли пас Љајића и Митровића, али Љајић није добро примио лопту и шанса је отишла у неповрат.

Друго полувреме

41. минут - Лепа акција "Орлова", лопта је стигла до Филипа Костића који је са леве стране ушао у казнени простор и шутиро у спољни део мреже.

35. минут - Мозес је најопаснији играч Нигерије. Његов нови покушај, али лопта је завршила на трибинама.

25. минут - Нова шанса за изабранике Младена Крстајића. Рукавина је успео да центрира по земљи, иако се чинило да је лопта изгубљена. Тадић је као на малом фудбалу поставио ногу, али је голман Узохо укротио ударац најбољег фудбалера Србије у квалификацијама за Мондијал.

13. минут - Митровић је шутирао главом, али судије нису виделе да је лопта целим обимом прешла гол линију. На стадиону Барнета, нема, наравно ВАР технологије, али утеха је да смо постигли погодак после обећавајућег почетка пријатељске утакмице.

12. минут - Жива утакмица и бразилска асистенција петом Тадића за Митровића који је изблокиран у повољној ситуацији.

10. минут - Виктор Мозес је одлично шутирао у доњи десни угао Стојковића, али је искусни чувар мреже Србије парадом спречио вођством ривала.

8. минут - Оштар ударац Митровића са 20-ак метара, голман Узохо је неспретно одбио лопту, али није било више опасности по гол Нигерије. Сасвим кок ректан почетак утакмице наше селекције.

3. минут - Прва озбиљнија акција Србије. Љајић је добро извео скраћени корнер, али Ивановић није успео да исконтролише лопту у ситуацији у којој је могао да угрози гол "Супер орлова".