АО: Федерер се мучио, али ипак прошао даље (ФОТО)

16.01.2019. 08:16
Rodžer Federer
Роџер Федерер / Извор: Реутерс

Швајцарац у трећем колу.

Трећи тенисер света Роџер Федерер пласирао се у треће коло Аустралијан опена победом над Британцем Данијелом Евансом 7:6 (7:5), 7:6 (7:3), 6:3. Швајцарац је до победе дошао после два тај-брејка у уводним сетовима и знатно теже него што је ико очекивао, а меч је трајао два сата и 33 минута.

НБА: Јокић се борио као лав, Кари и Томпсон разбили Денвер у дербију Запада

АО: Крај и за Троицког! Грк ИЗБАЦИО Виктора! (ФОТО)

У првом сету није било брејкова, а једину брејк лопту имао је Федерер при вођству 6:5, па је то је уједно била и сет лопта. Међутим, када се дошло до тај-брејка, који је Швајцарац решио у своју корист резултатом 7:5, од укупно 12 поена чак девет су тенисери освојили на сервис противника. Интересантно је да је Британац при вођству 5:4 у последњем гему имао два сервиса да приведе сет крају, али није успео да освоји ниједан поен.

Одмах на старту другог сета Федерер је одузео сервис противнику и ту предност је дуго чувао, чак је имао и две сет лопте на Евансов сервис при резултату 5:4. Британски тенисер је успео да освоји тај гем, а већ у следећем је вратио брејк и одвео други сет у узбудљиву завршницу. Тај-брејк другог сета се прилично разликовао од првог, јер је само Федерер освојио два поена на сервис ривала, што му је било довољно да слави резултатом 7:3.

У последњем сету је виђен само један брејк, који је Швајцарац направио у четвртом гему и успешно је сачувао ту предност до краја.

Danijel Evans i Rodžer Federer
Данијел Еванс и Роџер Федерер / Извор: Реутерс

Федереров ривал у трећем колу ће бити Американац Тејлор Хари Фриц који је био бољи од Гаела Монфиса резултатом 3:1 (6:3, 6:7, 7:6, 7:6).

Погледајте фотографије прелепе канадске тенисерке Ежени Бушар.