АТП ИСТАНБУЛ: Прекинут низ пораза, Троицки прејак за Томића (ФОТО)

30.04.2018. 15:32
Viktor Troicki
Виктор Троицки / Извор: Профимедиа

Српски тенисер победио Аустралијанца.

Виктор Троицки успео је да после низ пораза упише победу на турниру у Истанбулу пошто је победио Аустралијанца Бернарда Томића 2:1, резултатом 3:6, 6.0, 7:5.

ДА ТИ ПАМЕТ СТАНЕ! Џеј Џеј распаљује машту јачем полу сликама са Кубе (ФОТО)

НОВА WTA ЛИСТА: Три Српкиње НАПРЕДОВАЛЕ! Шпанкиња ПРЕТИ Нолетовој другарици! (ФОТО)

Српски тенисер није добро почео меч, пошто је у четвртом гему изгубио сервис, што је противнику било сасвим довољно да до краја првог сегмента игре одржи ту предност и освоји га.

У другом је виђена нешто другачија ситуација. Троицки је скупио енергију и снагу па је успео да освоји други сет са нулом, па се ушло у трећи, одлучујући сет.

Нешто опрезније се ушло у трећи сет, ниједан играч није хтео превише да рискира, па су сигурно освајали своје сервис гемове. Ипак, у седмом гему овог дела игре први до брејка је стигао Томић те стигао до 4:3. Наредни гем се играо на разлику, имао је шансу наш тенисер да одузме сервис противнику, али је ипак и други гем за редом освојио Томић.

Троицки је брзо освојио свој наредни гем, па је на сервис противника, за победу на мечу, стигао до три брејк лопте, прву није али је другу успео да освоји те је стигао до изједначења – 5:5, а потом и прешао у вођство и натерао противника да сервира за останак у мечу.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.