АТП МАЈАМИ: Не помаже ни Ђоковић, Троицки елиминисан и у дублу (ВИДЕО)

23.03.2018. 00:24
Viktor Troicki
Виктор Троицки / Извор: Профимедиа

Меч је трајао 84 минута.

Виктор Троицки је елиминисан у синглу Мастерса у Мајамију, а касније и у дублу. Од српског тандема који је са њим чинио и Новак Ђоковић боља је била хрватско-аустријска комбинација Никола Мектић - Александер Пеја. После 84 минута игре било је 2:1 (6:4, 7:5, 10:3). У другом колу, односно осмини финала престижног турнира, снаге ће одмерити са Хенријем Континеном и Џоном Пирсом. Финац и Аустралијанац су били бољи од Холанђана Робина Хасеа и Матвеа Миделкопа, резултатом 2:1 (6:3, 3:6, 10:6).

АТП МАЈАМИ: Лајовић преокретом до другог кола, следи Аустралијанац (ФОТО)

БЕЗ ТРИ ВЕЛИКЕ ЗВЕЗДЕ: Турнир у Монте Карлу ће протећи без ТРОЈИЦЕ великана, али ту ће бити ОН

У првом сету, Ђоковић и Троицки су губили са 4:1, пошто су њихови противници до тада направили чак два брејка. Онда је уследила мини серија Срба, за потпуни преокрет и освајање сета резултатом 6:4. Српски тенисери су тада направили три брејка. У наставку меча, први и једини брејк виђен је у 11. гему када су Хрват и Аустријанац повели са 6:5. На свој сервис само су потврдили освајање сета, за изједначење - 1:1.

У супер тај-брејку, повели су Мектић и Пеја са 4:1, после уводних 1:0 за Ђоковића и Троицког. После грешака Срба, Хрват и Аустријанац су стигли до 8:3, а после успешног напада Пеје, било је и 9:3. Због ломљења рекета, нервозни Троицки је добио и опомену, а то је само најавило коначан пораз.

Нешто касније, елиминисан је и Ненад Зимоњић. Србин је у дублу играо са Британцем Кајлом Едмундом и изгубио од Американаца Џона Изнера и Доналда Јанга. Резултат је био 2:0 (6:4, 7:6), а меч је трајао 81 минут.

Више о елиминацији Троицког у синглу прочитајте ОВДЕ, а у петак се очекује Ђоковићев меч у синглу. О његовом противнику више прочитајте ОВДЕ.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.