АТП МОНТЕ КАРЛО: Новак после жестоке борбе поражен од Тима (ФОТО)

19.04.2018. 16:08
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Аустријанац славио у три сета.

Српски тенисер Новак Ђоковић није успео да се пласира у треће коло Мастерса у Монте Карло. После више од два и по сата борбе српски шампион поражен је од Аустријанца Доминика Тима са 2:1 у сетовима (7:6, 2:6, 3:6).

ЉУДИ, ВРАТИО СЕ НОЛЕ: Филмски преокрет, па потез о којем ће се дуго причати (ВИДЕО)

ФАНОВИ СУ ОВО ЈЕДВА ЧЕКАЛИ! После скоро годину дана, на терен се враћа ВЕЛИКАН

Није добро почео меч за Нолета, пошто је Тим агилније ушао у дуел. То је искористио да већ у другом гему направи брејк, иако је наш ас имао 30:0, те је ривал имао предност од 0:2. Новак није био претерано агресиван, што је Тим искористио, па је после нешто веће борбе потврдио брејк и дошао до резултатски великих 0:3. Није Ђоковић играо препознатљиво, није нападао, те није могао ни да дође до бољег резултата. Прекинуо је наш ас серију Доминика Тима од три везана гема, па је на свој сервис прилично лако смањио резултат – 1:3.

У финишу сета оба тенисера су игралча опрезно, не желећи да праве грешке и тиме препусте противнику шансу да направе злата вредан брејк. Ипак, отишло се у тај-брејк одакле је као победник изашао наш тенисер.

И други сет је отпочео великом борбом, али овога пута Новак није дозволио противнику да стекне предност одмах на почетку овог дела игре. Нажалост, Ђоковић је први посустао и дозволио противнику да му одузме сервис! Имао је Тим две брејк лопте, што је Ноле одбранио, не и трећу, па је, као и у првом сету, перпсективни Аустријанац стекао предност – 2:3.

Пожуривао је Новак скупљаче лоптица, па је између два сервиса правио веома кратке, њему несвојствене, паузе. Није успео Ђоковић да узврати, па је Аустријанац тријумфовао у овом делу игре са 2:6 и изборио се за одлућујући сет.

У наставку меча, у трећем сету, виђена је велика борба, чинило се да је Тим несигурнији, што је Новак покушао да искористи агресивном игром.

Остао је Новак без снаге у одсудним моментима, што се одразило и на исход седмог гема одлучујућег сета. Покушао је Ноле да се извуче, ходао је по ивици, али спаса није било.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.