АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Троицки немоћан против Кирјоса

17.01.2018. 11:17
Viktor Troicki
Виктор Троицки / Извор: Реутерс

Крај за српског тенисера.

Виктор Троицки је елиминисан у другом колу Аустралијан опена. Бољи од српског тенисера је био Аустралијанац Ник Кирјос који је славио после три сета резултатом 7:5, 6:4, 7:6 (2) након два часа и 14 минута игре.

ФЕДЕРЕР НАМЕСТИО ЂОКОВИЋА: Новака против Монфиса чека ПАКАО!

Да ли сте приметили велику промену у игри Ђоковића? (ВИДЕО)

Троицки се храбро борио против 17. тенисера са АТП листе, али није успео да начини изненађење. Први сет је био изједначен све до финиша, Србин је водио са 5:4 и стигао до 40:40 на сервис домаћег тенисера. Кирјос је ипак успео да изједначи на 5:5, а одмах затим и одузме сервис Троицком (7:5).

Црни период за Виктора настављен је и почетком другог сета. Кирјос је одмах начинио брејк, повео са 2:0 везавши и пети добијени гем и то је био крај приче у другом делу игре, који је завршен резултатом 6:4.

Nik Kirjos
Ник Кирјос / Извор: Реутерс

Аустралијанац је дуго имао брејк предности у трећем сету, али је српски тенисер успео да први пут направи брејк при вођству ривала 5:4, када се чинило да је меч већ решен. Троицки је претходно на свој сервис при резултату 5:3 спасао меч лопту. Резултат се брзо преокренуо од 5:3 на 5:6, па је тај-брејк одлучивао.

У "доигравању" није било дилеме, Кирјос је погодио неколико невероватних лопти и одлепио се на недостижну предност. Занимљиво, Троицки је током тај-брејка у једном поену погодио главног судију Џејмса Кјетавонга директно у главу, чему се насмејао и "несрећни" арбитар у столици (погледајте ОВДЕ).

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.