БРАВООО, МИШО: Кецмановић преживео праву ГОЛГОТУ - Италијан пао после ВЕЛИКОГ преокрета
Сервирао освету
Српски тенисер Миомир Кецмановић већ је направио лепу увертиру за Вимблдон пошто се пласирао у четвртфинале Мајорке савладавши Лоренца Сонега после великог преокрета са 2:6, 7:6(4), 6:4.
Кецмановић је провео на терену нешто више од два сата, а преживео је праву голготу у другом сету из чега је успео да се издигне и да на крају слави.
После лошег првог сета, Миша је претрпео брејк у петом гему другог и чинило се да све иде у неповрат, али је рибрејком ухватио дах и поравнао на 3:3.
Пре тога је морао да се спасава и у трећем гему на 1:1, а било је незгодно и након мини брејка у тај-брејку. Све то је преживео и продужио причу која је за њега имала срећан крај.
Када се погледа статистика, Сонего је имао и већи проценат првог сервиса, али и већи проценат освојених поена на првом сервису, као и 10 асова више, али су нијансе одвукле све у другу страну.
У последње три сезоне је три пута играо против Лоренца и ниједном није успео да му узме ни сет, али му је све то сада поштено наплатио.
Кецмановић је од понедељка поново међу 50 најбољих, а за полуфинале ће се борити против Фабијана Марожана, Мађара који није у најбољој форми ове сезоне, али успева да се консолидује у последњих неколико мечева.