ДЕЈВИС КУП: Фалило и среће, Лајовић после маратона изгубио од Изнера

02.02.2018. 22:04
Dušan Lajović
Душан Лајовић / Извор: Профимедиа

САД повела 2:0 после првог дана.

Репрезентација САД повела је са 2:0 у Светској групи Дејвис купа пошто је Џон Изнер после велике борбе у пет сетова и после скоро 200 минута игре у нишкој дворани ''Чаир'' савладао Душана Лајовића (6:4, 6:7 (7:9), 6:3, 3:6, 7:6 (7:4)). Српки тенисер имао је прилику да можда и донесе изједначење после првог дана, али га је у одсудним тренуцима тај-брејка у петом сету издао први сервис када је направио и једни удуплу грешку на мечу, па је Изнер донео и другуг победу Американцима.

ДЕЈВИС КУП: Храбри Ђере НАМУЧИО Сема! САД повеле против Србије!

ШПАНЦИ ТВРДЕ: Новак се ускоро враћа на терен

Испоставило седа је први сет Изнер у своју корист решио већ у трећем гему када је успео да брејкне Душана Лајовића. Српски тенисер имао је прилику већ у наредном гему шансу да узврати брејк, али је није искористио па је Изнер до краја успешно чувао свој сервис. Велика борба вишена је у другом сету пошто није било брејкова ниједног од играча, иако је Изнер имао две брејк прилике при резултату 4:4 у деветом гему. Лајовић је успео да се одбрани и одведе сет у тај-брејк у којем је такође било борбе за сваки поен, али је српски тенисер успео да освоји сет резултатом 9:7 и изједначи на 1:1.

Džon Izner
Џон Изнер / Извор: МН Press

Изгледало је да Лајовић може ношен освојеним другим сетом да потпуно преокрене меч, али није то успео да спроведе у дело. Американац је поново дочекао шансу већ у првом делу трећег сета и успео да дође до брејка у четвртом гему за вођство од 3:1. Претходно је Изнер успео да спаси три брејк лопте и Лајовић није после тога успео да се поврати па је Американац решио трећи сет у своју корист и повео са 2:1 у сетовима. Међутим, ни то није деморалисало Лајовића. Српски тенисер храбро је играо у четвртом сету, био је сигуран на свој сервис па Изнер није добио ниједну брејк прилику. Шанса се указала Лајовићу који је у осмом гему дочекао и искористио брејк прилику која му је донела вођство од 5:3, а убрзо и изједначење на 2:2 у сетовима.

ПОВРЕДИО СЕ НА АО: Стигла потврда КАД се Надал враћа на терен

Пети сет био је реприза другог пошто ниједан од играча није дозвољавао брејк шансе на свом сервису и релативно лако су освајали гемове, па се дошло до резултата 5:5 у одлучујућем сету, а убрзо и до тај-брејка. Изнер је повео 3:1, да би Лајовић успео да изједначи, међутим није успео српски тенисер да задржи концентрацију и Изнер је повео 6:4 и имао меч лопту коју је одмах и искористио за тријумф и вођство САД против Србије од 2:0 после првог дана.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.